Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İSRAİL Zindanlarında Filistinli KADIN Esirlere Zulüm Sürüyor

Filistinli aktivistler, çocuklarından koparılan onlarca Filistinli kadının İsrail hapishanelerinde kötü muamele gördüğünü belirtti.

Filistinli tutukluların haklarını aramak için kurulan sivil toplum kuruluşu “Ed-damir Mahkum Desteği ve İnsan Hakları Derneği” tarafından yayımlanan son raporda, Filistinli 51 kadının Siyonist İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunduğu bildirildi.

Ed-damir verilerine göre, İsrail, 2015 yılından bu yana 516 Filistinli kadını gözaltına aldı ve bu yılın başından beri bu kadınlardan 90’ı tutuklandı.

resmi kaynaklarına göre, İsrail hapishanelerinde yaklaşık 6 bin 500 Filistinli bulunuyor.

Filistinli kadın gazeteci Lama Hater, temmuz ayında, İsrail güçleri tarafından ’ün güneyindeki El Halil şehrindeki evine düzenlenen baskında zorla alınarak götürüldü.

Hater’in eşi Hazem Fahori, yaptığı açıklamada, “İsrail askerleri evimize baskın yaparak çocuklarımızın gözünün önünde eşimi tutukladı.” dedi.

İsrail askerlerini, eşine kötü muamelede bulunmakla suçlayan Fahori, askerlerin Hater’i götürürken bile ona bağırmayı sürdürdüğünü anlattı.

Eşinin birçok kez doktora sevk edildiğini ancak doktorun ağrı kesici vererek kendisini geri sorguya gönderdiğini aktaran Fahori, “Lama’nın yeri ona ihtiyaç duyan ve onu çok özleyen çocuklarının yanı.” dedi.

Siyonist askerleri her gün çeşitli bahanelerle ve Kudüs’te Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek bazılarını gözaltına almaktadır.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İSRAİL Güçlerinden Tulkerem’de 9 Günde 50 GÖZALTI

Filistinli Esir Kulübü, Barkan eyleminin gerçekleştirildiği 7 Ekim’den bu yana işgal güçlerinin Tulkerem’de 50 kişiyi …

FİLİSTİNLİ Gençler Nur-u Şems Kampında İSRAİL Güçleriyle Çatıştı

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Tulkerem vilayetinde yer alan Nuru Şems Mülteci Kampı’nda öğle saatlerinde işgal güçleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.