Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İSRAİL Topçuları SAĞLIK Çadırına Saldırdı

’deki Sağlık Bakanlığı, güçlerinin kendilerine bağlı bir sağlık noktasına top ateşiyle saldırdığını duyurdu.

Bakanlık sözcüsü Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, saldırıya maruz kalan noktanın Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğusundaki Huzaa köyünde bulunduğunu ve bu noktanın 1948 yılında işgal edilmiş Filistin toprakları sınırına yakın olduğunu ifade etti.

El-Kudra yaptığı açıklamada, henüz çapını ve türünü öğrenemedikleri bir merminin sağlık noktasına düştüğünü, saldırıda ciddi hasar meydana geldiğini söyledi.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerinde yaralananlara müdahale etmek için bakanlık Gazze’nin doğu kesiminde müdahale noktaları oluşturdu.

Filistin halkına karşı hiçbir hukuki ve insani değeri taşımayan işgal güçleri, savaşlarda dokunulmazlık hakkına sahip olan sağlık görevlileri gibi bir kesimi bile gözünü kırpmadan hedef alıyor; onları yaralıyor veya şehit ediyor.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

GAZZE Sınırında DİRENİŞ Balonları 4 Yangın Çıkardı

İşgal rejimi medya kaynakları, Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonların sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde dört …

İSRAİL Güçlerinden FİLİSTİN’de 6 Çocuğa DARP – GÖZALTI

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal yönetiminin başta çocuklar olmak üzere işgal rejimi zindanlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.