Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

İsrail Kudüs’te meydanın ismini Trump yaptı


İşgal altında tuttuğu tarihi kent 'e büyükelçilik tabelalarını asan İsrail, bugün de büyükelçiliğin yanında meydanın adını Donald meydanı olarak değiştirdi.

ABD'nin hukuksuz bir şekilde İsrail'in başkenti olarak ilan ettiği Kudüs'te, büyükelçiliğin inşa edileceği yerin hemen karşısında bulunan meydana Donald Trump ismi verildi.

DONALD TRUMP MEYDANI

Kudüs Belediye Başkanı Nir Barkat, Arnona semtindeki meydana Trump adının verildiğini Facebook sayfasından duyurdu. İsrail medyası, tüm dünyayı karşısına alıp büyükelçiliğin taşınma kararını alan ABD lideri Trump'ın böylece onurlandırılacağını bildirirken, meydanın isminin değiştirilmesinin arından bölgedeki tabelalar da yerini Donald Trump Meydanı yazanlara bıraktı.

Dün de Kudüs'ün güneyinde büyükelçiliği gösteren yön tabelaları üç dilde asılmıştı. Filistinliler ve tüm dünyanın büyük tepkisini çeken büyükelçiliğin, 14 Mayıs'ta açılması planlanıyor.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Mültecileri Reddeden AB Ülkelerine Yaptırım Uygulansın”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, mültecileri reddeden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ekonomik yaptırım uygulanması gerektiğini …

Ramallah’ta Gazze’ye Destek Yürüyüşü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Filistin yönetiminin Gazze’ye uyguladığı yaptırımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir