Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

İsrail Kudüs’te meydanın ismini Trump yaptı


İşgal altında tuttuğu tarihi kent 'e büyükelçilik tabelalarını asan İsrail, bugün de büyükelçiliğin yanında meydanın adını Donald meydanı olarak değiştirdi.

ABD'nin hukuksuz bir şekilde İsrail'in başkenti olarak ilan ettiği Kudüs'te, büyükelçiliğin inşa edileceği yerin hemen karşısında bulunan meydana Donald Trump ismi verildi.

DONALD TRUMP MEYDANI

Kudüs Belediye Başkanı Nir Barkat, Arnona semtindeki meydana Trump adının verildiğini Facebook sayfasından duyurdu. İsrail medyası, tüm dünyayı karşısına alıp büyükelçiliğin taşınma kararını alan ABD lideri Trump'ın böylece onurlandırılacağını bildirirken, meydanın isminin değiştirilmesinin arından bölgedeki tabelalar da yerini Donald Trump Meydanı yazanlara bıraktı.

Dün de Kudüs'ün güneyinde büyükelçiliği gösteren yön tabelaları üç dilde asılmıştı. Filistinliler ve tüm dünyanın büyük tepkisini çeken büyükelçiliğin, 14 Mayıs'ta açılması planlanıyor.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.