Cumartesi, 18 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

“İsrail İşgal Güçleri, Ortadoğu’daki Tüm Kötülüklerin Başıdır”

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, İsrail’in ’deki son adımlarını değerlendirdiği bir yaptı. Safadi, Doğu ’ün Filistin toprağı olduğunu ifade etti.

İsrail’i gücü olarak tanımlayan Ürdünlü Bakan, barışın sağlanabilmesi için 1967 sınırlarına geri çekilinmesi ve Doğu Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olması gerektiğini belirtti.

Bakan Eymen Safadi, sözlerini Filistinlilerin bağımsız devlet kurma haklarının ellerinden alınmamasına yaptığı vurguyla sürdürerek şiddetin artmaması için bağımsız Filistin devletinin kurulması gerektiğini kaydetti.

şeridindeki gösterilerine de değinen Ürdün Dışişleri Bakanı, saldırıların gerekçesiz, hukuk ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi: “Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz ki işgal güçleri, ’daki tüm kötülüklerin başı, çatışmanın kaynağı ve şiddetin nedenidir. Filistinlilerin meşru taleplerinin enkazları üzerinde, kan ve şiddetin üstüne barış tesis edilemez. Barış bağımsızlık, özgürlük ve onur üzerine inşa edilir.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail Gazze’ye Saldırı Başlattı

İsrail ordusu, Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla düzenlediği saldırının devam ettiğini duyurdu. İsrail ordu …

IŞİD: Düzinelerce Rejim Askeri Ve Milis Öldürdük

Deir Ez Zur’un batı kırsalında bir bombalı araç saldırısı düzenlendiği bildirildi. IŞİD medya kaynakları, savaşçılarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.