Cumartesi, 26 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

“İsrail İşgal Güçleri, Ortadoğu’daki Tüm Kötülüklerin Başıdır”

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, İsrail’in ’deki son adımlarını değerlendirdiği bir yaptı. Safadi, Doğu ’ün Filistin toprağı olduğunu ifade etti.

İsrail’i gücü olarak tanımlayan Ürdünlü Bakan, barışın sağlanabilmesi için 1967 sınırlarına geri çekilinmesi ve Doğu Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olması gerektiğini belirtti.

Bakan Eymen Safadi, sözlerini Filistinlilerin bağımsız devlet kurma haklarının ellerinden alınmamasına yaptığı vurguyla sürdürerek şiddetin artmaması için bağımsız Filistin devletinin kurulması gerektiğini kaydetti.

şeridindeki gösterilerine de değinen Ürdün Dışişleri Bakanı, saldırıların gerekçesiz, hukuk ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi: “Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz ki işgal güçleri, ’daki tüm kötülüklerin başı, çatışmanın kaynağı ve şiddetin nedenidir. Filistinlilerin meşru taleplerinin enkazları üzerinde, kan ve şiddetin üstüne barış tesis edilemez. Barış bağımsızlık, özgürlük ve onur üzerine inşa edilir.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

IŞİD, ÖSO Savaşı Sürerken Rejim Saldırı Hazırlıklarını Tamamladı

Suriye Rejim Ordusu hazırlıklarına devam ederken, IŞİD Deraa’nın güneybatı kırsalında Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) savaş …

Esed Propagandası İçin Haber Yaparken Evinin Yağmalanışına Tanıklık Etti

Kudüs Gücüne bağlı bir savaş muhabiri, Yermuk Kampının Sünni direnişçilerden ‘özgürleştirildiğini’ haber yapmak için bölgeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir