Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

“İsrail İşgal Güçleri, Ortadoğu’daki Tüm Kötülüklerin Başıdır”

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, İsrail’in ’deki son adımlarını değerlendirdiği bir yaptı. Safadi, Doğu ’ün Filistin toprağı olduğunu ifade etti.

İsrail’i gücü olarak tanımlayan Ürdünlü Bakan, barışın sağlanabilmesi için 1967 sınırlarına geri çekilinmesi ve Doğu Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olması gerektiğini belirtti.

Bakan Eymen Safadi, sözlerini Filistinlilerin bağımsız devlet kurma haklarının ellerinden alınmamasına yaptığı vurguyla sürdürerek şiddetin artmaması için bağımsız Filistin devletinin kurulması gerektiğini kaydetti.

şeridindeki gösterilerine de değinen Ürdün Dışişleri Bakanı, saldırıların gerekçesiz, hukuk ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi: “Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz ki işgal güçleri, ’daki tüm kötülüklerin başı, çatışmanın kaynağı ve şiddetin nedenidir. Filistinlilerin meşru taleplerinin enkazları üzerinde, kan ve şiddetin üstüne barış tesis edilemez. Barış bağımsızlık, özgürlük ve onur üzerine inşa edilir.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Kral Yolsuzlukla Mücadele İçin Söz Verdi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, bu yılın başlarında fiyat artışlarına karşı kitlesel protestoların ardından yetkililerin ülkede …

HTŞ, Hurras Ed Din Ve Ensar El İslam Tampon Bölgeden Çekilmedi

Rejim müttefiki Rusya ve Türkiye geçtiğimiz ay bölgede kanlı bir rejim saldırısını engellemek için İdlib’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.