Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İsrail İran’ı Babu’l Mendeb’i kapatmaya karşı uyardı

İsrail Başbakanı Binyamin , İran'ı Babu'l Mendeb Boğazı'nı kapatma girişimine karşı uyardı.

İsrail Başbakanı Netanyahu İran'ı, Kızıldeniz üzerindeki önemli boğazlardan biri olan Babu'l Mendeb Boğazı'nı kapatma girişimine karşı "Buna engel olacak güçlü bir uluslararası koalisyonu karşısında bulacağına eminim. Bu koalisyonun içinde İsrail de olacaktır" diyerek uyardı.

Ülkenin kuzeyindeki Hayfa deniz üssünde, deniz subaylarının mezuniyet töreninde konuşan Netanyahu, "İran, Babu'l Mendeb'i kapatmaya çalışırsa karşısında buna engel olacak güçlü bir uluslararası bulacağına eminim. Bu koalisyonun içinde İsrail de olacaktır." dedi ancak koalisyonun hangi ülkelerden teşekkül edeceğiyle ilgili bilgi vermedi.

Netanyahu, denizin kendilerine pek çok olanak sunduğunu, deniz sayesinde İsrail gemilerinin geniş bir alana ulaşabildiğini ve bunun da ülkeye büyük bir güç kattığını sözlerine ekledi.

İran destekli geçen hafta Kızıldeniz'de 'a ait iki gemisine düzenlemişti.

Saldırıda tankerlerden biri hasar görürken Riyad yönetimi, Babu'l Mendeb Boğazı'ndan petrol transferinin askıya alındığını duyurmuştu.

İran Muhafızları Ordusu komutanlarından Kasım Süleymani saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Kızıldeniz'in artık için güvenli olmadığını" söylemişti.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyindeki bazı bölgelere hava saldırısı düzenledi. İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından yapılan …

Pompeo Türkiye’de!

Suudi Arabistan’da kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Türkiye’ye geldi. Cumhurbaşkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.