Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İsrail Adalet Bakanı: Filistin topraklarının ilhakını destekliyorum

İsrail Adalet Bakanı Shaked, altındaki Barı Şeria'nın C bölgesini oluşturan topraklarının "ilhak" edilmesini desteklediğini söyledi.

Şarkul Evsat'ın haberine göre, İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked, ’da C bölgesini oluşturan Filistin topraklarının “ilhak”ını desteklediğini açıkladı.

Shaked “İnsanlar ’da neler olup bittiğini ve gerçekten ne olması gerektiğini yavaş yavaş anlayacaklar. Bu süreçlerin olgunlaşması için zamana ihtiyacı var” dedi.

Ünlü İsrailli gazeteci Yonit Levi ile yaptığı röportajda Shaked, İsrail’in işgalindeki Batı Şeria’nın C Bölgesi’nin ilhak edilmesine verdiği desteği dile getirdi.

İsrail Ekonomi Bakanı Naftali Bennet, işgal altındaki Batı Şeri’daki ‘C’ bölgesi olarak nitelenen yerlerin İsrail topraklarına katılmasını istediğini açıklamıştı.

Aşırı sağcı Siyonist “İsrail Evimiz” partisi üyesi Naftali Bennet, “400 bin İsrailli yerleşimcinin buna karşılık 70 bin Arap’ın yaşadığı bir bölgenin ilhak edilmesi daha iyi olacaktır” demişti.

anlaşmasıyla ortaya çıkan ‘C’ bölgesi Batı Şeria topraklarının yüzde 60’ını oluşturuyor ve tamamen İsrail’in askeri işgali altında bulunuyor.

Filistin ile İsrail yönetimi arasında 1995’te imzalanan “İkinci Oslo Anlaşması” çerçevesinde Batı Şeria, “A”, “B” ve “C” bölgelerine ayrılmıştı. Yüzde 18’i kapsayan “A” bölgesinin yönetimi idari ve güvenlik olarak Filistin’e, yüzde 21’lik “B” bölgesinin idari yönetimi Filistin’e, güvenliği İsrail’e devredilirken, yüzde 61’ini kapsayan “C” bölgesinin idari ve güvenliği ise İsrail’e bırakılmıştı.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Sözcüsü Herve Verhoosel, Yemen'in dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı …

İran’dan Afganistan seçimlerine yönelik açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi 'İran'ın Afganistan halkının menfaatlerini garantileyen çalışmalara destek verdiğini' belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.