Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan’a 16 Ay 20 Gün Hapis

​​​​​​​İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan'ın “Kamu görevlisine alenen hakaret" ve “ devletinin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla haklarında açılan dava karara bağlandı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Avukat Fidel Okan'ın “Kamu görevlisine alenen hakaret" ve “ Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla haklarında açılan dava karara bağlandı. Mahkeme, Küçükkaya ve Okan'ı her iki suçtan toplam 16 ay 20'şer gün hapis cezasına çarptırdı.

Bakıy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi hakkında mesnetsiz iddar ortaya atan FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya ile Avukat Fidel Okan hakkında soruşturma başlatmıştı.

Bakırköy Başsavcılığı "İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında, TCK 301 ve 125. Maddeleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama ve Basın yoluyla kamu görevlisine hakaret suçlarından soruşturmaya başlanılmış olup her iki şüpheli ifadeleri için başsavcılığa çağrılmışlardır" açıklamasını yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayan Kaya'nın eşiyle ilgili ortaya atılan '' iddialarına Bakan Kaya'dan cevap gelmişti. Bakan Kaya, "İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Haber 7

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Amerikan ordusunun yeni düşmanı: Obezite

ABD Savunma Bakanlığı danışmanları, ülkede yayılan obezitenin ulusal güvenlik sorunu oluşturmaya başladığını bildirdi. "Council For …

Almanya’da koalisyon çatırdıyor mu?

Almanya'nın Bavyera eyaletindeki meclis seçimleri sonucunda Merkel'in partisi CDU ve koalisyon ortağı SPD'nin geleceği sorgulanmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.