Cuma, 17 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

İslam Emirliği Taliban Hareketinden Kudüs Açıklaması


İslam Emirliği, hareketi '' hakkında resmi bir yayınladı.

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, ABD Elçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasıyla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

‘ABD Elçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e Taşınmasıyla İlgili İslam Emirliğinin Açıklaması’ başlıklı resmi bildiriyi güvenlik politikaları araştırmacıları için Türkçeleştirdik:

“ABD Başkanı ’ın ve gasp edilmiş topraklarındaki Müslümanların ilk kıblesi Beytil Makdis’i (Kudüs’ü) İsrail’in başkenti olarak tanımasından kısa bir süre sonra, kendisi şimdi de ABD Elçiliğini resmen Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdı.

İslam Emirliği, küstah tarafından atılan bu gayrimeşru ve zalimane adımı güçlü bir şekilde kınıyor ve İslami ve uluslararası arenada tanınmış tüm ilkeleri çiğneyen gaddar işgal yanlısı bir hareket olarak addediyor.

128 ülke Amerika’nın gasp edilmiş Kudüs topraklarını Siyonist İsrail’in başkenti olarak tanımasını reddetti fakat Amerika hala bu hareketini sürdürüyor ve dünyanın talebini geri çeviriyor.

İslam Emirliği, Amerika’nın Filistinlilere karşı Siyonist Rejime olan desteğini devlet terörizminin bir örneği olarak görüyor ve İslam dünyasına ve özgür dünyaya Amerika’nın bu hareketine karşı pratik adım atma çağrısında bulunuyor.

İslam Emirliği özellikle de İslam Ülkelerinin yöneticilerini mazlumların yanında yer almaya, zalimin elini engellemeye ve bununla birlikte mağdur Filistinlilere pratik, siyasi ve ahlaki destek sunmaya çağırıyor.”

Kaynak : Asyanınsesi

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Endonezya depreminde ölü sayısı 460 oldu

Endonezya'da pazar günü meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 460'a çıktığı bildirildi. Ulusal Afet …

ABD’den Türkiye’ye yeni yaptırım uyarısı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Papaz Brunson'ın bırakılmaması halinde 'Türkiye'ye yönelik yapılması planlanan daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.