Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

IŞİD ve SDG arasında şiddetli çatışma: En az 187 ölü ve yaralı

, Fırat'ın doğusunda ve SDG arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi.

Deyr ez Zor kırsalında Demokratik Güçleri (SDG) ve IŞİD arasında son 48 saat içinde, şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Aynı zamanda IŞİD, Şam’ın kırsal kesiminde bulunan Suveyda’da, güçleriyle savaşmaya devam ediyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Fırat Nehri’nin doğusundaki çatışmalarda binden fazla sesi duyulduğunu bildirdi. SOHR, çatışmaların, Uluslararası ’un desteklediği SDG ile IŞİD arasında gerçekleştiğini açıkladı.

Çatışmaların Salı gününden bugüne kadar devam ettiği, SDG’nin kontrol ettiği bölgelerde, örgütün, kötü hava şartlarından ve kum fırtınalarından yararlanarak ilerlemeye çalıştığını belirtti.

SOHR tarafından yapılan açıklamada, son 48 saat içinde, IŞİD'den en az 49 kişinin öldürüldüğü, 50’sinin de yaralandığı belirtildi. Ayrıca SDG’den de en az 28 kişinin öldüğü, 60’tan fazla kişinin de yaralandığını ifade edildi.

Aynı zamanda Şam’ın güneyinde bulunan Suveyda’nın kırsal kesimlerinde güçleri ile IŞİD arasında çatışmalar sürüyor. rejim güçleri ve destekçileri, IŞİD'in bölgedeki son kalan yeri olan Safa’da, örgütün varlığını tam olarak ortadan kaldırmak için çalışıyor.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.