Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

İşgalci İsrail’den Gazze Sınırına Roket Saldırısı!

İşgalci İsrail’in ’de “yanan uçurtma” taşıdığı belirtilen bir grup Filistinliye roket saldırısı düzenlediği bildirildi.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:52A+A-

AA’nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, işgalci İsrail’e ait uçakları, Gazze’nin güneyinde “yanan uçurtma” havalandırdığı belirtilen bir grup Filistinliye roket saldırısı düzenledi.

Roketli saldırının ardından işgalci İsrail tarafından söz konusu saldırıya ilişkin bir yapılmazken Gazze’deki Sağlık Bakanlığı da olayda can kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir yapmadı.

İsrail basınında, Filistinli göstericilerin, Gazze Şeridi çevresindeki İsrail’e ait yerleşim yerlerine “yanan uçurtma” ile helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede bir dizi yangın meydana geldiğine ilişkin haberler yer almıştı.

Filistinli sivillere karşı orantısız güç kullandığı için sık sık eleştirilen işgalci İsrail ordusunun, Filistinlilerin uçurtmalarına karşı savaş uçakları yollaması bir kez daha bu eleştirileri gündeme getirdi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir