Cumartesi, 22 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

İşgalci İsrail Beyt Hanun Sınır Kapısını Kapattı!

İsrail, ’ye uygulanan ablukayı kırmayı hedefleyen çok sayıda Filistinlinin deniz sınırına doğru kayıklarla hareket etmesine karşılık, ’nin kuzey sınırındaki Beyt Hanun (Erez) sınır kapısını çıkışlara kapattı.

19 Ağustos 2018 Pazar 10:21A+A-

Kamu İşleri Heyeti Halkla ilişkiler ve Medya Sorumlusu Muhammed El-Mukadime, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in Beyt Hanun (Erez) sınır kapısını, hastalar ve Gazze Şeridi’ne dönenler hariç çıkışlara kapattığını belirtti.

El-Mukadime, İsrail’in Gazze’ye uygulanan ablukayı kırmayı hedefleyen çok sayıda Filistinlinin deniz sınırına doğru kayıklarla hareket etmesine cevap olarak kapıyı kapattığını duyurduğunu ifade etti.

İşgal Güçleri Müdahale Ediyor

Gazze Ablukasını Kırma Ulusal Hareketi tarafından İsrail’in uyguladığı ablukayı kırma amacıyla bugün düzenlenen eyleme katılan çok sayıda Filistinli, 40 kayıkla Gazze’deki balıkçılar iskelesinden sularına açılmıştı.

Gazze Ablukasını Kırma Ulusal Hareketi, 29 Mayıs’tan bu yana 4 defa denizden İsrail ablukasını kırmayı denemiş, ancak eylemleri İsrail güçlerinin müdahalesiyle sonuçlanmıştı.

Gazze Sınırındaki Kapılar

Yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı abluka altındaki Gazze Şeridi’nde, 7 sınır kapısından 6’sı İsrail’in, biri ’ın kontrolünde bulunuyor.

İsrail yönetimi, güçlerinin giriş çıkışı için kullandığı Karare sınır kapısını 2005’te, diğer 3 kapıyı ise 2007’de Gazze ablukasına başladığında kapattı.

İsrail, şu an ticari ürünlerin geçişi için Kerm Ebu Salim ve yolcu geçişi için Beyt Hanun (Erez) sınır kapısının çalışmasına izin veriyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Malezya Başbakanı: Eşcinselliği Veya LGBTİ Haklarını Kabul Edemeyiz

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, cuma günü yaptığı açıklamada Malezya'nın eşcinsel evliliği veya LGBTİ haklarını kabul …

Bakan Gül: Türkiye’deki sıkıntılar psikolojik

Bakan Gül: Türkiye'deki sıkıntılar psikolojikADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, "Türkiye'de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.