Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İşgalci İsrail 2018 Yılında 37 Filistinli Çocuğu Öldürdü!

İşgalci İsrail güçlerinin 2018’in başından bu yana altındaki ile abluka altındaki Şeridi’nde 37 Filistinli çocuğu öldürdüğü açıklandı.

12 Ağustos 2018 Pazar 18:17A+A-

Dünya Çocukları Koruma Hareketi’nin şubesinden yapılan yazılı açıklamada, işgalci İsrail güçlerinin kasten öldürmek ya da kalıcı zararlar vermek amacıyla Filistinli çocukları doğrudan hedef aldığı belirtildi.

AA’da yer alan habere göre Filistinli çocukların yaşanan olaylar sırasında işgalci İsrail güçlerine karşı hiçbir şekilde tehdit unsuru oluşturmadığının altı çizilen açıklamada, İsrail’e ait savaş uçaklarının dört gün önce Gazze Şeridi’ne düzenlediği bombardımanda hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki kız çocuğu Beyan Ebu Hamaş ile hamile annesinin masumiyetine dikkat çekildi.

İşgalci İsrail’in 2018’in başından bu yana işgal altındaki Filistin topraklarında 37 çocuğu öldürdüğü aktarılan açıklamada, İsrail güçlerinin aynı zamanda Filistinli çocukların bedenlerinde kalıcı engellere yol açan birtakım yöntemler kullandığı vurgulandı.

İsrailli keskin nişancıların hedefi olan 13 çocuktan bazılarının görme yetilerini tamamen kaybettiği, bazılarının ise ayaklarını kaybederek engelli bir hayata mahkûm edildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, evrensel hukuka ya da İsrail kanunlarına aykırı olarak ateş açan işgalci askerlerle ilgili profesyonel, şeffaf ve tarafsız soruşturma açılması istenirken başta çocuklara yönelik olmak üzere öldürme veya sakat bırakma kastıyla ateş açan askerlerin de mahkûm edilmesi çağrısı yapıldı.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD Filistin’deki başkonsolosluğunu kapatıyor

ABD Filistinlilere hizmet veren diplomatik ilişkilerini, Mayıs ayında Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdığı ABD büyükelçiliği içinde …

Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı'nın 'kesinlikle ölmüşe benzediğini, sonuçlarının ağır olacağını' belirtti. ABD Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.