Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İşgal Güçleri Filistinli 615 Kadını Gözaltına Aldı


Esirleri Araştırma Merkezi, güçlerinin Ekim 2015’te İntifadası’nın başlamasından bu yana Filistinli kadınlara ve genç kızlara yönelik baskılarını artırdığını söyledi..

İşgal güçlerinin kadınların ve genç kızların intifada faaliyetlerine katılmasını engellemeye çalıştığını kaydeden Riyad El-Eşkar, Kudüs İntifadası’nın başından bu yana 615 kadının ve genç kızın gözaltına alındığını ifade etti.
Merkez sözcüsü Riyad El-Eşkar, işgal güçlerinin Filistinli kadınları ve genç kızları kalplerine korku salmak ve erkeklerle birlikte işgale karşı direnişe katılmalarını önlemek için gözaltına aldığını söyledi.
İşgal güçlerinin küçük yaşta kızları, yaşlı ve hasta kadınları, yaralıları gözaltına aldığına dikkat çeken El-Eşkar, Kudüs İntifadası’nın başından bu yana gözaltına alınanların 84’ünün 18 yaşından küçük kızlar olduğunu bildirdi.
El-Eşkar, intifadanın başından bu yana gözaltına alınan en küçük kızın 12 yaşındaki Dima İsmail El-Vavi olduğunu, dört ay gözaltında tutulduktan sonra bırakıldığını açıkladı.
İşgal rejimi zindanlarında halen 18 yaşından küçük dört kızın olduğunu belirten El-Eşkar, dördünün de işgal askerlerine ya da yerleşimcilere yönelik bıçaklama eylemi girişiminde bulunmakla suçlandığını ve gözaltına alındıkları sırada gerçek mermilerle yaralandıklarını söyledi.
El-Eşkar, işgal mahkemelerinin çocuk yaştaki Filistinli kızlara 13 yıl hapis cezasına varan ağır cezalar verdiğini hatırlattı.
Filistin Esirleri Araştırma Merkezi sözcüsü, işgal zindanlarında tutulan Filistinli kadın sayısının 56’ya yükseldiğini, kadın esirlerden 9’unun yaralı olduğunu ve sağlık durumlarının kötü olduğunu bildirdi.
Kaynak : fiem

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.