Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 21 Filistinliyi gözaltına aldı 

gruplarıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla paralara el koyan ​İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 21 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah (9 Mayıs Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka ve ’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 21 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 14 Filistinlinin gözaltına alındığını ifade etti.

Bildiride, güçlerinin Nablus’un kuzeyindeki Kuzey Asira beldesine düzenlediği baskın sırasında direniş gruplarıyla bağlantısı olduğu iddiasıyla bir miktar paraya el koyduğu belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusunun bildirisindekilerin dışında 7 kişinin daha gözaltına alındığını tespit etti.

Kalkiliya’da işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde düzenlediği baskın nedeniyle çatışma çıktığı ve işgal güçlerinin biri kadın dört kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Nablus’ta da işgal güçlerinin bu sabah Kuzey Asira beldesinde Hamas üyesi dört eski esiri gözaltına aldığı kaydedildi.

Selfit’de Deir İstiya beldesi sakinlerinden iki kişiyi gözaltına alan işgal güçlerinin Kudüs’ün El-İseviyye köyünde de yedi kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.