Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İş isteyen engelli kişi bakanlık binasının çatısından düştü

Fas’ın başkenti Rabat’ta iş isteyen görme engelli kişi, Dayanışma ve Aile Bakanlığı binasının çatısından düşerek hayatını kaybetti. Görme engelli raporu bulunan ve kendilerine iş verilmesi için Bakanlık binasının çatısına çıkan 45 kişiden biri olan Sabir Lahlui buradan düşerek yaşamını yitirdi.

Görme Engelli Raporu Bulunan İşsizler Ulusal Koordinasyonu Üyesi Abdullah et-Tunusi yaptığı açıklamada, Lahlui’nin telefonla konuştuğu sırada binanın çatısından düştüğünü ve olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

AA’nnı haberine göre; olayla ilgili makamlarından henüz resmi açıklama yapılmadı. Koordinasyona üye görme engelli 45 kişi 26 Eylül’de bakanlık binasını basarak üst kata çıkmış ve iş verilmezse kendilerini yakma tehdidinde bulunmuştu.

Görme engelliler, geçen pazar günü, İçişleri Bakanlığı ile Dayanışma ve Aile Bakanlığıyla yürütülen görüşmelerden sonuç alınamadığını açıklamış ve başlarına gelebilecek kazalardan yetkilileri sorumlu tutmuştu.

Eylem yapan görme engelliler, hükümetin sunduğu “kamu kuruluşlarında yüzde 7 oranında görme engelli çalıştırılması kanununun 2019’da aktif hale getirilmesi ya da görme engellilere küçük ölçekli işletmelerde iş verilmesi” yönündeki teklifi kabul etmemişti.

Gereksizse Sil

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.