Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

‘İran Müttefiklerinin Saldırılarına Hızlı Şekilde Karşılık Vereceğiz’

Salı günü İran’ı, ’taki Amerikalıların yaralanmasına ve tesislerinin zarar görmesine neden olan müttefikleri tarafından yapılan saldırılara “hızlı ve kararlı bir şekilde cevap vereceği” konusunda uyardı.

Beyaz Saray basın sekreteri tarafından yapılan , İran’ı Basra’daki ABD Konsolosluğu ve Bağdat’taki Amerikan Büyükelçiliği tesislerine yönelik son günlerdeki saldırıları engellememekle suçladı.

Bildiride, “İran, bu saldırıları Irak’taki fonlarıyla, eğitimiyle ve silahlarla destekledi ve durdurmak için harekete geçmedi” denildi.

“ABD, ’daki rejimi, personelimize zarar veren veya Birleşik Devletler Hükumet tesislerine zarar veren herhangi bir saldırıdan sorumlu tutacak.”

Açıklamada ayrıca ’nın Amerikan yaşamını savunmada hızlı ve kararlı bir şekilde tepki vereceği belirtildi.

Irak ordusu, Bağdat’ın ABD Büyükelçiliği’nin de bulunduğu güçlendirilmiş bölge olan ’nin içine üç adet havan bombası atıldığını, ancak herhangi bir zayiat veya zarara neden olmadığını söyledi.

Bu uzun süreden bu yana, parlamento, hükumet binaları ve çok sayıda yabancı elçilik barındıran Yeşil Bölge’de ilk defa oldu.

Basra’daki ABD Konsolosluğu, cumartesi günü roketler tarafından saldırıya uğrayan havaalanına yakın. Hasar veya kayıp bildirilmedi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD, YPG’yi Terör Listesinden Çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü YPG militan grubunu 19 Eylül’de yayımlanan 2017 Ülke Terörizm Raporundan …

İbadetlerini Yerine Getiren Gençler Fiziksel Ve Zihinsel Olarak Daha Sağlıklı

Amerika Birleşik Devletleri ABD’de yapılan bir araştırmada, dindar olarak yetiştirilen gençlerin daha mutlu olduğu sonucuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.