Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İran Destekli Husiler Yüz Binlerce Mayın Tuzakladı

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın en büyük kara mayın tuzaklaması ’deki İran destekli şii milisleri tarafından gerçekleştirildi.

Uluslararası yasaklı kara mayınları, tarafından açık alanlarda ve şehirlerde bir yok etme aracı olarak kullanılmış.

Şii Husiler, yoğun nüfuslu yerleşim alanlarında keyfi olarak mayın tarlaları oluşturmuş ve ülkedeki herhangi bir bölgeden çekilmeden hemen önce sayılarını artırmış.

Eylemlerinin sonucu, çoğunlukla kadın ve çocuk olmak üzere 3,000’den fazla sivili öldü.

İnsan hakları istatistiklerine göre Taiz’de yaklaşık 700 kişinin ölmesine sebep olan Husi kara mayınlarından etkilenen şehirlerin en üstünde bulunuyor.

İnsan Hakları örgütleri, özellikle Yemen’in farklı bölgelerinde bulunan yarım milyondan fazla kara mayını ile daha fazla sivilin ölebileceğine dikkat çekti.

Ele geçirilen bölgelerde 300.000’den fazla mayının çıkarıldığı açıklandı.

Yemen ordusu ekipleri Sanaa’nın doğusundaki civarında 40.000 mayın çıkarırken, Bab el-Mandab’daki Perim Adası’ndan 16.000 mayın çıkardı.

Yemen ordusu, her hafta ülkenin batı bölgelerinden yaklaşık 300 kara mayınının çıkarıldığını ve Yemen’de tuzaklanmış mayınla ülkenin Orta Doğu ve Kuzey ’daki en yüksek istatistiklere sahip bölge haline geldiğini ifade etti.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İran Yanlısı Milisler Sivilleri Hedef Aldı

Saba Haber Ajansı’na göre, Yemen’in Hodeidah bölgesinde sivillerin bulunduğu mahalleye düzenlenen saldırıların ardından, çocuklar da …

Güvenlik Güçleri: Nil Nehrinde 9 ‘Terörist’ Öldürdük

Mısır Güvenlik Güçleri, Nil Nehri kıyısında düzenlenen bir baskında mağarada gizlenen 9 ‘teröristi’ öldürdüklerini bildirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.