Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

İran Bağdat hükümetinden savaş tazminatını ödemesini istedi

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Hişmetullah Felahetpişe, Bağdat hükümetinin İran'a savaş tazminatı borcunu ödemesi gerektiğini dile getirdi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı ISNA'ya açıklamalarda bulunan İran Meclisi Dış Politika ve Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Hişmetullah Felahetpişe, Bağdat hükümetinin İran'a "savaş tazminatı" ödemesi gerektiği yönündeki iddiayı bir kere daha gündeme taşıdı.

Savaş tazminatının iki ülke arasındaki ilişkilerde "gözardı edilemeyeceğine" dikkat çeken Felahetpişe, Bağdat hükümeti yetkililerin de bunu kesin olarak reddetmediklerini söyledi.

Bağdat hükümetinin İran'dan daha fazla çıkardığını ve sattığını vurgulayan Felahetpişe, " petrolden çok kazanıyor, yani bize olan tazminat borcunu ödeme gücüne sahip. Hâlihazırda Kuveyt'e olan borcunu uluslararası bir yükümlülük olarak ödüyor" görüşünü paylaştı.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Mübarek’in uzlaşı talebi reddedildi

Mübarek'in uzlaşı talebi reddedildiMısır Yargıtay Mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in "Cumhurbaşkanlığı Sarayları” adıyla bilinen davada …

Çin: ABD’nin müdahale hakkı yok

Çin: ABD'nin müdahale hakkı yokÇin Savunma Bakanlığı Sözcüsü, ABD'nin S-400 satın aldığı gerekçesiyle Çin'e yaptırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.