Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

İran 3 Komutanını Daha Esed’e Kurban Etti

İran Muhafızları'na bağlı üç komutan 'deki çatışmalarda öldürüldü.

Mepa News’in yerel kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre, ülkenin doğusundaki Deyr ez Zor kırsalında ile yaşanan çatışmalarda İran Devrim Muhafızları'na bağlı "Fatımiyyun Tugayı" mensubu üst düzey 3 isim öldürüldü.

İran haber ajansı "Defa Press"in aktardığı bilgiye göre, Deyr ez Zor kırsalında IŞİD ile yaşanan çatışmalarda ölen 3 isimden birisi Afgan asıllı.

Kısa bir süre önce de bölgede IŞİD ile yaşanan çatışmalarda saflarında savaşan devrim muhafızları milislerine bağlı üç saha komutanı daha ölmüştü.

Büyük bir kısmını Afgan asıllı Hazaraların oluşturduğu "Fatımiyyun Tugayı" Suriye'de rejim saflarında muhaliflere karşı savaşıyor. Suriye'de iç savaşın başladığı dönemden kısa bir süre sonra sahaya dahil olan bu gruba bağlı yabancı Şii milisler, ülkede muhaliflere karşı savaşıp, en fazla kayıp veren askeri birimlerden biri olarak gösteriliyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Siyonistlerden Down Sendromlu Gence İşkence

İşgalci İsrail askerleri, Filistin'in El-Halil kentinde down sendromlu bir gence insanlık dışı muamelelerde bulundu. Genci …

Hindu Faşistler İnek Yüzünden Bir Müslümanı Linç Etti

Hindistan'ın Racastan eyaletinde inekleri yürüttükleri sırada saldırıya uğrayan 2 Müslüman erkekten birinin dövülerek öldürüldüğü açıklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir