Cumartesi, 17 Mart 2018

iPhone 8 fiyatı açıklandı! iPhone 8 fiyatı ne kadar oldu?

’un 10. yılına özel olarak çıkarılması planlanan 8, 8 Plus ve X modellerinin tanıtımı dün akşam görkemli bir lansmanla resmi olarak gerçekleşti. Dünyanın en büyük akıllı devlerinden Apple üreticisinin düzenlediği lansmanla birlikte yeni modellerinin fiyatı belirlendi. Peki, yeni modelleri için açıklanan fiyat ne kadar oldu? İşte yanıtı…

Apple üreticisi, tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği yeni iPhone modellerini dün akşam gerçekleştirilen lansmanla görücüye çıkardı. iPhone’un 10.yılına özel hazırlanan bu modelleri sürprizlerle dolu lansmanda kullanıcılarıyla buluşturdu. Düzenlenen bu lansmanla birlikte yeni iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Iphone X modelinin fiyatı belli oldu. İşte, Apple üreticisinin kullanıcıların beğenisine sunarak piyasaya sürmeyi hedeflediği yeni iPhone modellerinin fiyatı…

iphone 8 fi̇yati ne kadar?

İphone 8’in 64 gigabyte’lık modeli 699 dolardan satışa çıkacak. Cihazın ’ye giriş fiyatı yaklaşık 2410 TL olacak. Bu miktarın üzerinden yüzde 10 payı alınacak. 241 TL’lik bu payın ardından 602 TL ÖTV alınacak. Ara toplam üzerinden 585 TL de KDV ödenecek. Böylece en ucuz yeni iPhone Türkiye’de 3.838 TL’ye satılacak.

iphone x fi̇yati ne kadar?

999 dolar olarak belirlenen iPhone X’in satış fiyatı bugünkü kurdan hesaplandığında Türkiye’ye gelişi 3.450 TL civarında olacak. Bu miktarın üzerinden 345 TL TRT payı, 862 TL ÖTV ve bu ara toplamın yüzde 18’i kadar da KDV alınacak. Ara toplamın KDV’sinin de 838 TL olduğu var sayıldığı zaman iPhone X Türkiye’ye yaklaşık 5.500 TL’ye gelecek.

iphone x ne zaman satişa sunulacak?

Dünyanın 55 ülkesinde 3 Kasım Cuma gününden itibaren iPhone X satışa sunulacak.

iphone x türki̇ye’ye ne zaman gelecek?

Cihazın Türkiye’de ne zaman raflarda olacağı ise henüz belli değil. Fakat belli olan bir şey var ki Türkiye ‘dünyanın en pahalı’ iPhone’unu satmaya devam edecek.

i̇şte, iphone 8, iphone 8 plus, iphone x fi̇yat tablosu!

Fetih Medya

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

 

Bu Haberler de var

iOS 11’in yüklendiği telefonlarda bazı uygulamalar çalışmaz hale geliyor

Apple yakında iOS 11 güncellemesini piyasaya sürecek. Apple’ın en yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 11’i …

Işığı yansıtmayan dev bir gezegen keşfedildi

Kanadalı bilimi insanları Güneş sisteminin dışında yer alan Jupiter’in iki katı büyüklüğünde “siyah” bir gezegen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir