Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Interpol kayıp başkanını Çin’e sordu

Uluslararası Polis İşbirliği Teşkilatı (Interpol), kayıp olduğu belirtilen Başkanı Başkanı Meng Hongwei'nin durumuyla alakalı Çin resmi makamlarından bilgi istedi.

Uluslararası Polis İşbirliği Teşkilatı (Interpol), kendisinden haber alınamayan Başkanı Meng Hongwei'nin durumuyla ilgili Çin resmi makamlarından bilgi talep etti.

Euronews'e gönderdiği metninde hukuksal yolları işletmek için harekete geçtiklerini belirten Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, Hongwei ile ilgili Çin'den resmi bir cevap beklediklerini kaydetti.

'nın Lyon kentinde bulunan Interpol'de 2016 yılında başkanlığa seçilen Çinli Meng Hongwei'den 25 Eylül'den bu yana haber alınamıyor. Hongwei son olarak 'dan ülkesi Çin'e seyahat etmişti.

Konuyu yakından takip ettiklerini duyuran Fransa İçişleri Bakanlığı Meng'in eşine yöneltilen tehditler nedeniyle de endişe duyduklarını kaydetti.

İnsan hakları grupları Çin Güvenlik Bakan Yardımcılığı da yapan Meng Hongwei'nin Pekin hükümetine yakınlığını gerekçe göstererek bu göreve getirirlmesine karşı çıkmıştı.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Savcılıktan Cemal Kaşıkçı Açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaptığı açıklamada, "(Cemal Kaşıkçı) Soruşturma uluslararası hukuk ve sözleşme hükümlerine riayet …

Kayseri ve Aksaray’dan Esintiler..

SELAHADDİN E. ÇAKIRGİLE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Hafta sonunda, Aksaray IHH’nın davetlisi olarak uçakla Kayseri’ye, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.