Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İngiltere YPG’ye katılan teröristi serbest bıraktı


İngiltere hükümeti örgütü 'nın uzantısı için çalışan eski asker için yargıladığı davada beraat kararı verdi

() karşıtı operasyonlara katılmak için Suriye'de giderek PKK'nın uzantısı YPG'ye katılan eski İngiliz askeri James Matthews (43), İngiltere'de yargılandığı davada kanıt yetersizliğinden beraat etti.

İngiltere'de askeri destek verdiği bir örgüte yardım etmekle yargılanan ilk İngiliz olan Matthews Kasım ayında Old Bailey Mahkemesi'nde yargıç karşısına çıkacaktı. Fakat dosyanın savcısı Tom Little bugün mahkemeye "kanıt yetersizliği" nedeniyle Matthews'ın hüküm giymesinin mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine Yargıç Andrew Edis Matthews'ın suçsuz olduğuna hükmetti.

Matthews YPG'ye katılmadan önce 'da askerlere İngilizce öğrettiğini söylemişti.

YPG, 'nin terör örgütleri listesinde yer alıyor. Fakat İngiltere ve YPG'yi IŞİD'e karşı mücadele bir müttefik olarak görüyor.

İngiltere daha önce Suriye veya 'a giden kişilerin suçlamasıyla yargılanabileceği uyarısında bulunmuştu. İngiltere'den YPG'ye katılmaya gidenlerin sayısının 100'den az olduğu tahmin ediliyor. Yetkililere göre IŞİD'e katılan İngilizlerin sayısı ise 800'den fazla.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.