Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

‘İngiltere Rus saldırısına karşı önlem alıyor’

İngiltere'nin 'dan olası bir gelmesi durumunda Kremlin'de elektrikleri kesebileceği bir üzerinde çalışmaya başladığı aktarıldı.

İngiltere Savunma Bakanlığı, ’dan olası bir saldırı gelmesi durumunda, Kremlin’in elektriğinin kesilebileceği siber bir saldırı üzerinde çalışmalara başladı.

The Sunday Times gazetesinin güvenlik kaynaklarından aktardığı bilgilere göre, nükleer savaş başlıklarına sahip füzelerin kullanılması dışında, Rusya’nın saldırılarıyla başa çıkacak gücüne sahip olmaması İngiltere’nin endişelenmesine neden oluyor. İngiliz yetkililerin Rusya ile çatışma olasılığının hızla artmasından endişelendiklerini belirten kaynaklar, bu yüzden siber saldırı yeteneklerini artırmaya yönelik çalışmalar yapıldığının altını çizdi. Bu siber saldırıların arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan hükümet binası Kremlin Sarayı’nın elektriğinin kesilmesi fikri de yer alıyor.

İngiliz hükümetinin bu konuda, Rusya’nın muhtemel bir saldırısına cevap olarak, nükleer silahların tek alternatifinin siber saldırıların olduğu sonucuna vardığı belirtiliyor.

Öte yandan İngiliz ‘Daily Mail’ gazetesine göre bu hafta sonu, ordusuyla olası bir çatışmaya hazırlanmak için yapılan son on yılın en büyük askeri tatbikatına 5 bin 500 İngiliz askeri katıldı.

Rusya son dönemde merkezli Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) iddiaları gibi bir takım batılı ülkelerinin siber saldırı yaptığı suçlamalarına maruz kalmıştı. Moskova, suçlamaları reddederken, da Rusya’ya benzer suçlamalarda bulunmuştu.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.