Pazar, 24 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

İdlib’de 2 Türk muhalife suikast

İdlib'in kuzeyinde Türk oldukları belirtilen muhalifler suikaste uğradı.

İdlib'in kuzeyinde Türk oldukları belirtilen suikaste uğradı.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 'nin kuzeyindeki İdlib ilinde Türk oldukları belirtilen 2 muhalif savaşçıya yönelik suikast düzenlendi.

Tahriru'ş Şam Heyeti'ne (HTŞ) bağlı olduğu belirtilen iki kişinin İdlib'in kuzeyindeki Beşira beldesi yakınlarında uğratıkları silahlı suikast sonrası yaşamlarını yitirdiği ifade ediliyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

İdlib'de artan suikastler

24 Nisan akşamı Tahriru'ş Şam Heyeti ile Tahrir Suriye Cephesi (TSC) arasında sağlanan ateşkes anlaşması sonrasında İdlib ve Halep kırsalındaki bölgelerde suikast saldırıları patlak vermişti.

Nureddin Zengi ve Ahraru'ş Şam suçlanıyor

HTŞ'ye bağlı yönetici ve savaşçı kadrosuna yönelik düzenlenen suikastlerde, aralarında Türkistan İslam Partisi (TİP) mensuplarının da olduğu çok sayıda muhalif yaşamını yitirdi.

Yerel kaynaklar, düzenlenen suikastlerin arkasındaki Nureddin Zengi Hareketi ve Ahraru'ş Şam gruplarının olduğunu öne sürüyor.

HTŞ'ye bağlı güçler ise geçtiğimiz dönemde kendi kontrollerindeki bölgelerde suikastler düzenleyen kişileri yakalamış, bu kişiler HTŞ'ye karşı düzenlenen suikastlerin arkasında Nureddin Zengi Hareketi ve Ahraru'ş Şam'ın olduğunu öne sürmüştü.

Muhalifler arasında sağlanan ateşkesin üzerinden birkaç gün geçmeden suikastlerin tekrar başlaması, sağlanan ateşkes anlaşması için kırılgan bir sürecin başladığına işaret ediyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Seçim Yasakları Başladı

​​​​​​​Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve …

Saldırı Altındaki Dera Halkı İçin Acil Yardım Çağrısı

Suriye'de muhaliflere bağlı Dera İl Meclisi, Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları altında kalan Dera'da sivillere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir