Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

İbrahim Kalın: ABD yönetimi Türkiye’yi kaybetme riskiyle karşı karşıya

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ile yaşanan hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Washington- hattında gerilen ilişkileri Daily Sabah gazetesinde yazdığı makalede değerlendirdi.

"Hiçbir tehdit veya 'yi yıldıramaz"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 15 Temmuz girişiminde, birçok uluslararası yorumcunun Türkiye'nin çöküşünü öngördüğünü hatırlattı. Ancak Türkiye'nin bu karanlık günden daha da güçlenerek çıktığına işaret etti.

Kalın, "Askeri darbeler, terörist saldırılar ve finansal operasyonlar, Türkiye'nin sadece kararlılığını ve direncini güçlendirdi. Hiçbir tehdit veya saldırı bunu değiştiremez." dedi.

İbrahim Kalın, "Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi de bir zorluktur ancak, Türkiye'nin karşı karşıya gelmeye hazır olduğu bir meydan okumadır." ifadesini kullandı.

Amerikan yönetiminin Türkiye'yi kaybetme riskine dikkati çeken Kalın, "Türk kamuoyunun tamamı, Türkiye'nin meşru güvenlik taleplerini dikkate almayan Amerikan politikalarına karşıdır. Türkiye'ye karşı tehditler, yaptırımlar ve zorbalık işe yaramayacak. Sadece Türkiye'nin çıkışını artıracak. Amerikan yönetimi hem Türkiye'de hem uluslararası alanda izole edilecek." değerlendirmesini yaptı.

Kalın, "Türkiye dış politika görünümünü genişletirken, bağımsızlığı ve egemenliğinden vazgeçmeyecektir" vurgusu da yaptı.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Lavrov: Suriye konusunda herkesle iletişim kurmaya hazırız

Moskova/Şarku’l Avsat Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın uluslararası meşruiyet temellerine dayanma şartıyla, “Astana süreci” …

Karlov suikastçısının FETÖ içindeki ‘abi’si, savunma yapmadı

Rusya’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’deki ‘abi’si olduğu gerekçesiyle tutuklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.