Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Hindistan’da tecavüzcü guruya müebbet

Dünya genelinde sahip olduğu 400 aşramda yoga ve meditasyon eğitim veren Bapu hakkındaki müebbet kararı, takipçilerinin şiddet eylemlerine kalkışabileceği endişesiyle 77 yaşındaki gurunun tutulduğu Racastan eyaletinin Jodhpur kentindeki cezaevinin içinde açıklandı.

Ceazevinin çevresinde ve Bapu’nun takipçilerinin yoğun olduğu eyaletlerde de güvenlik önlemleri artırıldı.

Yargıç Madhusudhan Sharma, Bapu’ya tecavüz, suç amaçlı tuzak kurmak ve isteği dışında alıkoyma suçlarından müebbet hapis cezasının yanı sıra iki yardımcısına da suça yardımdan 20’şer yıl hapis cezası verdi.

Bapu suçlamaları redderken sözcüsü temyize gideceklerini söyledi.

Hindistanlı gurunun ülkesinde ve , İngiltere, Kenya ve Uganda dahil birçok ülkede milyonlarca takipçisi olduğu beliritliyor.

Bapu’yu tecavüzle suçlayan genç kız 2013’te 16 yaşındayken polise yaptığı şikayette annesi ile birlikte Jodhpur’da Bapu’yu ziyarete gittikleri sırasında tecavüzün gerçekleştiğini anlatmıştı.

Onyıldan fazladır kendilerinin Bapu’nun takipçisi olduğunu söyleyen genç kızın ailesi Bapu’nun genç kıza ‘iyileştirme’ bahanesiyle aşramdaki odasında tecavüz ettiğini açıklamıştı.
Bapu olayın ardından 2013’te tutuklanmıştı. Hindistanlı guru ve oğlu Narayan Sai hakkında Gucerat eyaletinde bir başka tecavüz suçlamasıyla ilgili dava da sürüyor.

Geçen ağustosta bir diğer popüler guru Dr. Saint Gurmeet Singh Ram Rahim Insan, iki kadın takipçisine tecavüz etmekten suçlu bulunmuş ve 20 yıl hapse çarptırılmıştı.

Son yıllarda çocuklara ve genç kızlara tecavüz vakaları ve bu nedenle yapılan protestolarla gündeme gelen Hindistan’da hükümet geçen hafta 12 yaşın altındaki çocuklara tecavüzden suçlu bulunanlara idam cezası verilmesini onaylamıştı.

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İdlib patlamalarının sorumlularına idam cezası

İdlib’de bir dizi patlama ve suikast eylemine iştirak eden 4 kişi idam cezasına çarptırıldı. Fetihmedya'da …

Şam ilk kez tamamen Esed rejiminin kontrolüne girdi

IŞİD'in Esed rejimiyle vardığı anlaşma sonucu Şam'ın güneyindeki Yermük Kampı'ndan çıkmasıyla, rejim, 7 yıllık iç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir