Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Hilal’in gözetlenme konusunda | Son dakika


'inin gözetlendiği ülkelerden tek tek açıklamalar yapılmaya başlandı. 2018 yılı ayının hilali …

İslam ümmetinin Ramazan'a başlaması için beklediği Hilal hakkında gözetlenen ülkelerden tek tek açıklamalar gelmeye başladı.
Dünyanın her yerinde müslümanların heyecan ve özlemle beklediği için geri sayım başladı. Merakla beklenen " ne zaman başlıyor?" Hilal gözüktü mü? Bu sorulara yönelik cevaplar belli olmaya başladı.
, ve , ve dünyanın neredeyse tamamındaki ülkeler'de yer alan bağımsız kuruluşlarda dahil olmak üzere birçok ülke Hilal'i bu havada görmenin mümkün olmadığını, Şaban ayının 30'a tamamlanmasını bildirdiler.
Bağımsız kuruluşlardan gelen açıklamalar doğrultusunda Bahreyn, Katar, Fas ve Suudi Arabistan başta olmak üzere onlarca ülke Şaban ayını 30'a tamamlanıyor dedi. Ramazan'ın 1. günü 17 Mayıs perşembe günü olacağını bildirdiler.

Ramazan ayı Hilal görülmemesi üzerine 16 Mayıs gecesi kalkılacak sahura iştirak ile başlayacak. Yani 2018 Ramazan orucu 17 Mayıs 20018'te 1. gün ile başlayacaktır.

Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Macaristan’da ‘evsizlik’ artık yasak

Macaristan hükümetinin bugün yürürlüğe soktuğu yasa ile birlikte "kamusal alanda mutad mesken" yasaklanmış oldu. Macaristan'da …

İran: Petrol satışı için yeni müşteriler bulduk

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri, petrol satışı için yeni müşteriler bulduklarını ve eski müşterileriyle de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.