Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Heniyye: Düşmanla açık bir savaştayız ve ona darbe vurmayı sürdüreceğiz.

Şehitlerin cenaze töreninde konuşan ​Heniyye: Düşmanla açık bir savaştayız ve ona vurmayı sürdüreceğiz.

İslami Direniş Hareketi () Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, direnişinin Siyonist düşmanla açık bir savaşta olduğunu, zafere kadar işgalcilere darbe vurmaya devam edeceğini söyledi.

Heniyye, Şeridi’nin orta kesiminde meydana gelen patlamada şehit olan mücahitler için dün (6 Mayıs Pazar) düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, başta Hamas ve El-Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direnişinin çok çeşitli cephelerde mücadele verdiğini ifade etti.

Altı mücahidin şehadetinin kendileri için büyük bir kayıp olduğunu fakat şehit mücahitlerin Filistin direnişini ve yüzlerce kişiyi koruyan kahramanca bir iş gerçekleştirdiklerini belirten Heniyye, Filistin direnişinin yüzlerce güvenlik ve istihbarat eylemini engellediğini açıkladı.

İşgalciyle mücadelenin çeşitli aşamalardan geçtiğini kaydeden Heniyye, söz konusu aşamaların güçlerini, imanlarını ve güvenlerini artırdığını söyledi.

Şehitlerin kanlarının öncelikle Allah katında, daha sonra da Hamas ve ümmet için değerli olduğuna işaret eden Heniyye, mücahitlerin ederken şehit olduklarını ve yıllardır cihadın içinde bulunduklarını belirtti.

İşgalci düşmanın direnişi hedef almaktan geri durmadığını kaydeden Heniyye, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın sadece Hamas’ı değil tüm grupları ve Filistin halkını savunduğunu ifade etti.

Hamas lideri, Gazze Şeridi’ndeki güvenlik birimlerini selamlayarak, “Güvenlik güçlerimiz işgalciyle işbirliği ya da koordinasyon yapmaz. Direnişin sırtına saplanmış bir hançer de değil” dedi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Mültecileri Reddeden AB Ülkelerine Yaptırım Uygulansın”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, mültecileri reddeden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ekonomik yaptırım uygulanması gerektiğini …

Ramallah’ta Gazze’ye Destek Yürüyüşü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Filistin yönetiminin Gazze’ye uyguladığı yaptırımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir