Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Hamas ve FHKC birleştirici bir ulusal konsey toplama konusunda anlaştı

Heniyye’nin ofisinde dün yapılan toplantıda ​ ve FHKC birleştirici bir ulusal konsey toplama konusunda anlaştı.

İslami Hareketi (Hamas) ve Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) liderleri, ’nın Filistin davasını tasfiye planına karşı çıkma ve geniş katılımlı bir Ulusal Konsey toplama konusunda anlaştı.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’nin Gazze kentindeki ofisinde dün (6 Mayıs Pazar) gerçekleştirilen toplantıya Hamas liderlerinden Yahya Es-Sinvar, Halil El-Hayye, Ruhi Müştehi, Salah El-Berdevil ve Tahir En-Nunu katıldı.

Toplantıya FHKC’den de Siyasi Birimi üyeleri Rabah Mühenna, Kayid El-Gül ve Cemil Mezher ile Merkez Kurulu üyeleri Hüseyin ve Mahir Mezher’in katıldığı ifade edildi.

FHKC’nin yayınladığı bildiriye göre toplantıda birçok konu geniş bir şekilde ele alındı.

Bildiride, toplantıda görüşülen konuların başında Filistin halkının karşı karşıya olduğu tehdit ve tehlikeler ile Başkanı Donald ’ın Filistin davasını tasfiye planının geldiği belirtildi.

Toplantıda tarafların Amerika’nın planına en kapsamlı ve en hızlı bir ulusal birlikle karşı konulması ve Yüzyılın Anlaşması’nın hayata geçirilmesine izin verilmemesi konusunda anlaştığı bildirildi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Facebook ve Twitter Hizbullah’ı kapattı

Facebook ve Twitter, Lübnan Hizbullahı'na yakın hesapları kapattı. Al Masdar'ın haberine göre, Lübnan Hizbullahı, Twitter …

İranlı Tuğgeneral Suriye’de öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup Tuğgeneral Şahroh Dayipur, Suriye'nin Deyrezor iline bağlı Bukemal ilçesinde katıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir