Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

HAMAS: KUŞATMA Kalkmadan Bölgeye Huzur Gelmez!

Siyasi Birimi üyesi ve hareketin ’deki başkan yardımcısı Dr. Halil El-Hayye, Kuşatmayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin kuşatmayı kaldırarak hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

El-Hayye, “Dönüş gerçekleşinceye ve kalkıncaya kadar yolumuza ve yürüyüşümüze devam ediyoruz. halkı pratikte kuşatmanın kaldırıldığını görmedikçe gösterilerden vazgeçmeyecek” dedi.

İşgal liderlerine mesaj gönderen El-Hayye şunları ifade etti:

“Filistin halkı ve liderlerinin sesini bastıracak. Biz sınıra akın eden on binleri görmekteyiz. Bu konudaki mesajımız açık. Filistin halkı korkudan ve teslim olmaktan uzaktır. Özgürlük noktasında ısrarcıdır. Siyonist işgalcinin gösterilere katılan erkek, kadın, yaşlı ve çocukları öldürerek gösterdiği tutumun onun iflas ettiğinin ve barışçıl toplumsal yürüyüşlere karşı koyamadığının işaretidir.”

Siyonist işgal rejimi liderlerinin Hamas hareketiyle Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan halkı tehdit etmesine de değinen El-Hayye, bu tehditlerin Filistin halkını korkutamayacağını, hakkını geri almaktan uzaklaştıramayacağını hatırlattı.

El-Hayye şöyle dedi: “Filistin halkına dayattığınız kuşatmayı kaldırın. Bölgenin sükûnet bulması için Filistin halkına hakkını verin. Bu olmadan bölgede huzur ve istikrar olmayacağı gibi, sınırda da sükûnet olmayacak.”

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

GAZZE Sınırında DİRENİŞ Balonları 4 Yangın Çıkardı

İşgal rejimi medya kaynakları, Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonların sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde dört …

İSRAİL Güçlerinden FİLİSTİN’de 6 Çocuğa DARP – GÖZALTI

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal yönetiminin başta çocuklar olmak üzere işgal rejimi zindanlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.