Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

HAMAS: İSRAİL’in Göstericileri Tehdidi BOŞUNA!

sözcüsü Hasım Kasım, Siyonist liderlerin Büyük Dönüş Yürüyüşleriyle ilgili tehditler savurmalarının bu yürüyüşleri durdurma konusunda boş bir girişim olduğunu belirterek, yürüyüşlerin 28’inci cuması olan Sebat ve Dayanma Cumasına halkın yoğun bir katılım gösterdiğini söyledi.

Kasım yaptığı açıklamada, halkının Siyonist liderlerin bozuk plaka gibi söylemlerine kulak asmadığını, mücadelesine devam edeceğini ve başta üzerindeki kuşatmayı kaldırmak üzere amaçlarını gerçekleştirinceye kadar barışçıl gösterilere katılacağını ifade etti.

İşgal ordusu daha önce yaptığı açıklamada olası olağanüstü duruma hazırlıklı olmak için Gazze sınırına yığınak yaptığını ve bölgeye Demir Kubbe sistemini konuşlandırdığını duyurdu.

Siyonist Savaş Bakanı Avigdor Lieberman da yaptığı açıklamada, güçlerine Gazze sınırında muhtemel gelişmelere karşı teyakkuzda olmaları talimatını verip, meydana gelecek olağanüstü durumlara hazırlıklı olunmasını istemişti.

Yediot Ahranoot gazetesinin haberine göre, Lieberman işgal ordusundaki üst düzey komutanlarla kapalı bir toplantı düzenledikten sonra böyle bir talimatı verdi.

30 Mart’ta Gazze sınırında başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerine katılan masum ve savunmasız insanlara acımasızca saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 205 kişiyi şehit etti, 400’ü ağır 22 binden fazla kişiyi de yaraladılar.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

GAZZE Sınırında DİRENİŞ Balonları 4 Yangın Çıkardı

İşgal rejimi medya kaynakları, Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonların sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde dört …

İSRAİL Güçlerinden FİLİSTİN’de 6 Çocuğa DARP – GÖZALTI

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal yönetiminin başta çocuklar olmak üzere işgal rejimi zindanlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.