Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

HAMAS: FEDA Eylemleri İSRAİL’in Güvenlik Açığını Gösteriyor

Bu eylemle halkın hakkının devam ettiğinin bir kez daha ifade edildiğini hatırlatan , bunun direnişçinin halkı adına işgalciye “İşgalini sürdürdükçe, Mescidi Aksa’yı kirletmeye devam ettikçe ve ’deki halkımıza ambargo uyguladıkça toprakları üzerinde sana da yerleşimcilerine de huzur olmayacaktır. İşgali topraklarımızdan silip süpürünceye kadar direniş bizim tercihimiz olmaya devam edecektir” mesajını verdiğini kaydetti.

Hamas açıklamasında “Halkımızın kahramanlarından birinin Nablus toprakları üzerinde kurulu askeri geçiş noktası Havara’da gerçekleştirdiği kahramanca eylem, Filistinli gençlerin işgalcinin Filistin halkına ve kutsallarına karşı yaptığı zulüm ve saldırılara karşı gerçekleştirdiği eylemlerin bir parçasıdır” dedi.

Filistin halkının direnişini ve direnişteki ısrarını selamlayan Hamas “Yapılan bıçaklama eylemi daha önce meydana gelen Barkan eylemiyle sarsılan, bocalayan ve dört gündür failine ulaşamayan işgalciye atılmış güçlü bir tokattır” ifadesini kullandı.

Filistinli bir gencin birkaç gün önce Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Barkan bölgesinde Siyonistlere yönelik silahlı eylem gerçekleştirmesi sonucu iki Siyonist hayatını kaybetti, biri de ağır yaralandı.

Bu eylemle halkın direniş hakkının devam ettiğinin bir kez daha ifade edildiğini hatırlatan Hamas, bunun direnişçinin Filistin halkı adına işgalciye “İşgalini sürdürdükçe, Mescidi Aksa’yı kirletmeye devam ettikçe ve Gazze’deki halkımıza ambargo uyguladıkça Filistin toprakları üzerinde sana da yerleşimcilerine de huzur olmayacaktır. İşgali topraklarımızdan silip süpürünceye kadar direniş bizim tercihimiz olmaya devam edecektir” mesajını verdiğini kaydetti.

İşgal rejimi daha bunun şokunu atlatamadan, Havara askeri geçiş noktasında eylem yapıldı. Eylemde biri ağır iki Siyonist asker yaralandı.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

MEŞAL: Filistin’in ÖZGÜRLÜĞÜ İçin Bir Plan Var!

Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, Hamas’ın Filistin’in özgürlüğü için taktiksel ve stratejik bir …

GAZZE’deki GECE Eylemlerinde 4 Filistinli Yaralandı

Filistinli gençlerin işgal güçlerini huzursuz etmek, psikolojilerini ve morallerini bozmak için Gazze’nin doğu ve kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.