Çarşamba, 26 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Hamas: ABD’nin Uluslararası Yalnızlığı Artıyor

​​​​​​​, 'nin İnsan Hakları Konseyinden ayrılmasını, "uluslararası yalnızlığının arttığının bir göstergesi" olarak yorumladı.

Hamas, ABD'nin (BM) İnsan Hakları Konseyinden ayrılmasını "uluslararası yalnızlığının arttığının bir göstergesi" olarak nitelendirdi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, hesabından yaptığı açıklamada, "ABD'nin BM İnsan Hakları Konseyinden ayrılması uluslararası yalnızlığının arttığını gösteriyor çünkü İsrail terörüne verdiği desteği ve halkına yönelik işlediği suçları meşru göstermesi artık mümkün değil." ifadesini kullandı.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile düzenlediği ortak basın toplantısında, BM İnsan Hakları Konseyinin ismine layık olmadığını belirterek ülkesinin konseyden ayrıldığını açıklamıştı.

Konseyde bulunan Çin, ve gibi ülkelerin insan hakları ihlallerinde bulunduğunu kaydeden Haley, konseyin İsrail'e karşı ise ön yargısının olduğunu söylemişti.

Dışişleri Bakanı Pompeo da konseyin "insan haklarını ihlal eden ülkeleri kayırdığını" ileri sürerek, İsrail'e BM İnsan Hakları Konseyi tarafından yapılan eleştirilerin "ikiyüzlülük olduğunu" savunmuştu.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric ise "Genel Sekreter (Antonio Guterres), ABD'nin İnsan Hakları Konseyinde kalmasını tercih ederdi." değerlendirmesinde bulunmuştu.

BM İnsan Hakları Konseyinin 2 Temmuz'da toplanarak Filistin-İsrail konusunu görüşmesi bekleniyor.

'nin gözlemci devlet statüsünde yer aldığı, insan hakları konularının görüşüldüğü merkezli konseyin 47 üyesi bulunuyor.

AA

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Keşmir’de Çatışmalar Yeniden Alevlendi

Pakistan ve Hindistan arasındaki müzakerelerin sona ermesinin ardından Keşmir'de çatışmalar tekrar başladı Hindistan ordusunun Pazartesi …

Lübnan’da Askere Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 6 Yaralı

Lübnan’ın kuzeydoğusundaki Hermel’de, bir uyuşturucu kaçakçısının yakalanması için düzenlenen operasyonda, askerlere ateş açıldı. Olayda 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.