Salı, 14 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Hafter’in sözcüsünden Rusya’ya çağrı: Libya’ya müdahale edin, Türkiye’yi çıkarın

'nın doğusunda faaliyet gösteren Hafter milislerinin sözcüsü Ahmed Mismari açıklamalarda bulundu.

Libya'nın doğusunda faaliyet gösteren ve Halife Hafter'in liderlik ettiği "Libya Ulusal Ordusu" isimli milis güçlerin sözcüsü Ahmed Mismari Sputnik'e açıklamalarda bulundu.

Mismari, Libya'nın zor zamanlardan geçtiğini ve gibi güçlü bir müttefike ihtiyaç duyduklarını söyleyerek, Hafter'in de ile güvenlik ve askeriye gibi alanlarda işbirliğini artırmak istediğini vurguladı.

Oluşumun sözcüsü, ve 'ı hedef alan ifadeler de sarf etti. Mismari, "Rusya ve bizzat Devlet Başkanı Vladimir Putin, Libya sorununa müdahale etmeli ve Libya'dan , Katar ve özellikle de İtalya gibi dış aktörlerin çıkarılması konusuyla ilgilenmeli." şeklinde konuştu.

Halife Hafter son üç yılda iki kere Rusya'yı ziyaret etti. Aynı zamanda Rusya Savunma Bakanı ile de telekonferans yöntemiyle görüşmeler gerçekleştirdi. Hafter öncülüğündeki güçler , Birleşik Arap Emirlikleri, , Fransa, Rusya gibi farklı odaklarca destekleniyor. Hafter, birliklerinin ülkede "aşırıcılara karşı savaştığını" öne sürüyor.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Türkiye ile Irak arasına yeni sınır kapısı

Irak-Türkiye arasında açılması planlanan Ovaköy sınır kapısını görüşmek için heyetler iki hafta içinde bir araya …

Netanyahu ile Sisi’den Gazze planı

İsrail Başbakanı Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi arasında başkent Kahire'deki gizli görüşmenin 22 Mayıs'ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.