Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Hafter’in sözcüsünden Rusya’ya çağrı: Libya’ya müdahale edin, Türkiye’yi çıkarın

'nın doğusunda faaliyet gösteren Hafter milislerinin sözcüsü Ahmed Mismari açıklamalarda bulundu.

Libya'nın doğusunda faaliyet gösteren ve Halife Hafter'in liderlik ettiği "Libya Ulusal Ordusu" isimli milis güçlerin sözcüsü Ahmed Mismari Sputnik'e açıklamalarda bulundu.

Mismari, Libya'nın zor zamanlardan geçtiğini ve gibi güçlü bir müttefike ihtiyaç duyduklarını söyleyerek, Hafter'in de ile güvenlik ve askeriye gibi alanlarda işbirliğini artırmak istediğini vurguladı.

Oluşumun sözcüsü, ve 'ı hedef alan ifadeler de sarf etti. Mismari, "Rusya ve bizzat Devlet Başkanı Vladimir , Libya sorununa müdahale etmeli ve Libya'dan Türkiye, ve özellikle de İtalya gibi dış aktörlerin çıkarılması konusuyla ilgilenmeli." şeklinde konuştu.

Halife Hafter son üç yılda iki kere Rusya'yı ziyaret etti. Aynı zamanda Rusya Savunma Bakanı ile de telekonferans yöntemiyle görüşmeler gerçekleştirdi. Hafter öncülüğündeki güçler , Birleşik Arap Emirlikleri, , , Rusya gibi farklı odaklarca destekleniyor. Hafter, birliklerinin ülkede "aşırıcılara karşı savaştığını" öne sürüyor.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD Filistin’deki başkonsolosluğunu kapatıyor

ABD Filistinlilere hizmet veren diplomatik ilişkilerini, Mayıs ayında Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdığı ABD büyükelçiliği içinde …

Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı'nın 'kesinlikle ölmüşe benzediğini, sonuçlarının ağır olacağını' belirtti. ABD Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.