Cumartesi, 22 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Gazze Halkı 3 Şehidini Uğurladı


Dün ’nin doğu sınırında Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü kapsamında yapılan faaliyetlerde şehit olan Filistinli 3 gencin bugünkü cenaze törenlerine binlerce kişi katıldı.

Dün güçlerinin kurşunlarıyla şehit olan Filistinli çocuk Şadi Abdulal’ın (12) cenaze namazı Cibaliye beldesinde kılınırken, Muhammed Şakkura (21)’nın cenaze namazı Gazze’nin orta kesimindeki El-Meğazi El-Kebir Camiinde kılındı. Enformasyon Merkezi’ne konuşan Şakkura’nın kardeşi Ğazi Şakkura, işgal güçlerinin gösterilere katılan kardeşini infaz ettiğini söyledi.

Şakkura açıklamasında, “Kardeşim Muhammed ailede benden sonra geliyordu. Babam vefat etmiş, geride dört erkek ve iki kız bırakmıştı. Büyük bacım felçli ve engelli. Kardeşim
Muhammed sade bir insandı. İstediği sadece onur ve şerefiyle yaşamaktı” dedi.
Muhammed’in halası Ummu Raid ise Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin barışçıl olduğunu hatırlatarak, buna rağmen işgal güçlerinin gençlerin dikenli tellere yaklaşmalarını bahane ederek onlara ikinci kez patlayan mermilerle saldırdığını ifade etti.
Ummu Raid sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhammed göğsünden ağır yaralandı, kan kaybından birkaç dakika sonra da şehit oldu. Düşmanla temasın yeniden düzenlenmesini umut ediyorum. Çünkü işgal güçleri yaklaşanları ya şehit ediyor ya da engelli hale getiriyor.”
Üçüncü şehit Hani Affane (21) ise cenaze namazı Rafah’ın orta kesiminde bulunan Bedir Camiinde kılındıktan sonra Rafah’taki mezarlıkta defnedildi.
İşgal güçlerinin dün yapılan gösterilere müdahale etmesi sonucu üç kişi şehit oldu, 100’den fazla kişi de yaralandı.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Malezya Başbakanı: Eşcinselliği Veya LGBTİ Haklarını Kabul Edemeyiz

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, cuma günü yaptığı açıklamada Malezya'nın eşcinsel evliliği veya LGBTİ haklarını kabul …

Bakan Gül: Türkiye’deki sıkıntılar psikolojik

Bakan Gül: Türkiye'deki sıkıntılar psikolojikADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, "Türkiye'de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.