Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Fransa, Rusya’nın kanlı Doğu Guta saldırısından memnun

Devlet Başkanı Vladimir ile Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un görüşmesi yaptığını belirten Kremlin, Macron'un Doğu saldırılarından memnun olduğunu dile getirdi.

Putin ile Macron, bugün telefon görüşmesi yaparak 'deki durumu istişare etti.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Suriye'deki gelişmeleri konuşan Putin ve Macron, Rusya ve Fransa'nın temmuz ayında 'ya düzenlediği ortak saldırılarını memnuniyetle karşıladı.

Rus "uluslararası toplumun Suriye'nin sosyo-ekonomik altyapısının iyileştirilmesine ve sığınmacıların evlerine dönmesine verdiği katkıyı sürdürmesinin önemli olduğunun" altını çizdi.

, Rusya ve İran'ın muhaliflerin elindeki Doğu Guta'ya yaptığı saldırıda yüzlerce sivil hayatını kaybetmişti. Sivillere karşı kimyasal silahlar, yasaklı napalm ve fosfor bombaları da kullanılmıştı. Bölgede yapılan kimyasal saldırılar halen bağımsız kuruluşlarca soruşturuluyor.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Terör devleti İsrail Gazze’ye saldırdı!

İşgalci terör devleti İsrail, roket atıldığı iddiasıyla Gazze Şeridi'nde üç ayrı noktayı saldırı gerçekleştirdi. Terör …

İşgalci İsrail’den Gazze’ye Hava Saldırısı

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'nin güneyindeki bazı bölgelere hava saldırısı düzenledi. İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.