Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Filistin Yönetimi Kalkiliya’ya giren yerleşimciyi i̇şgal güçlerine teslim etti

İşgal zindanlarında binlerce Filistinli esir tutulurken ​Filistin Yönetimi Kalkiliya’ya giren yerleşimciyi i̇şgal güçlerine teslim etti.

İşgal rejimi medyası bugün (9 Mayıs Çarşamba) yayınladığı bir haberde, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin dün Kalkiliya’ya yanlışlıkla giren bir Yahudi yerleşimciyi güçlerine teslim ettiğini söyledi.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, yerleşimcilerden birinin diş doktoru eşliğinde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya kentine girdiğini, Yönetimi güvenlik güçlerinin Yahudi yerleşimciyi koruma altına aldığını ve daha sonra işgal güçlerine teslim ettiğini bildirdi.

İşgal ordusu, Yahudi yerleşimcilerin Anlaşması’na göre “A” bölgesi olarak tanımlanan ve Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin kontrolünde olan yerlere girmelerine izin vermiyor.

Söz konusu bölgelerin girişlerine konulan uyarı levhalarıyla Yahudi yerleşimcilere o bölgelere girişlerinin yasak olduğu bildiriliyor.

İşgal rejimi zindanlarında yüzlercesi kadın ve çocuk 6 bini aşkın Filistinli tutulurken, Filistin Yönetimi son yıllarda Batı Yaka’daki Filistin kentlerine giren onlarca Yahudi yerleşimciyi koruması altına alarak işgal güçlerine teslim etti.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Mültecileri Reddeden AB Ülkelerine Yaptırım Uygulansın”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, mültecileri reddeden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ekonomik yaptırım uygulanması gerektiğini …

Ramallah’ta Gazze’ye Destek Yürüyüşü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Filistin yönetiminin Gazze’ye uyguladığı yaptırımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir