Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Evren Bir Anda Toz Bulutuna Dönebilir

Harvard Üniversitesi’ndeki fizikçiler, Higgs bozonu tarafından yayılan negatif enerji balonunun patlamasıyla evrenin aniden yok olabileceğini öne sürdü.

Harvard Üniversitesi’nden bir grup fizikçi, evrendeki tüm maddelerin kütlesini oluşturan Higgs bozonunun yaydığı negatif enerjiyle evreni yok edebileceğini iddia etti. Bilim insanlarının araştırmasına göre evrenin sonunun yavaş yavaş değil, 1390 yıl içerisinde aniden gerçekleşecek bir patlamayla geleceği öngörülüyor.

Bilim insanlarının maddenin temel yapı taşlarını açıklamak için ortaya koyduğu Parçacık Fiziği Standart Modeli’nde kozmozun altındaki karanlık enerji denilen bir gücün, evrenin genişlemesini hızlandırdığını ortaya atmıştı.

Fakat yeni teoriye göre beklenilenden daha erken bir yok oluş bizi bekliyor. Bin 390 yıl içerisinde öngörülen patlamanın, 2012 yılında keşfedilen Büyük Hadron Çarpıştırısı deneyinde keşfedilen Higgs bozununun kütlesel değişimi sebebiyle meydana geleceği belirtiliyor.

Evrendeki tüm maddelerin kütlesini oluşturan bu kuantum parçacığının değerleri değiştiğinde ise kaçınılmaz son bizleri bekliyor. Bu durum fiziğin bilinen tüm yasalarını yok edecek bir negatif enerji balonunu meydana getireceği açıklanarak, evreninin tamamını kaplayana dek sürekli genişleyeceği vurgusu yapıldı.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Bir Simülasyon İçinde Yaşıyoruz”

Tesla, SpaceX ve Boring Company gibi büyük şirketlerin sahibi Elon Musk, biz insanların Matrix tarzı …

Apple’dan Müslümanları Kızdıracak 23 Nisan Mesajı

Apple, 23 Nisan Kutlamaları için hazırladığı bir gif videosunda tesettürlü olduğu değerlendirilen bir kadın yüzüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.