Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Esed rejimi İdlib’e hava saldırısı düzenledi: 25 ölü

rejimine bağlı savaş uçaklarının, İdlib'deki yerleşim yerlerine düzenlediği hava saldırılarında 25 sivil hayatını kaybetti.

’de Esed rejimine ait savaş uçaklarının, İdlib "gerginliği azaltma bölgesi"nde sivil yerleşimlere düzenlediği hava saldırılarında ölenlerin sayısı 25'e yükseldi.

AA muhabirinin, Sivil Savunma kaynaklarından aldığı bilgiye göre, gün içerisinde, İdlib'e bağlı Han Şeyhun ilçesi, Temaniya beldesi, Sukeyk ve Tüh köyü, kırsalındaki Latamne ve Latmin bölgesi ile Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'na hava ve kara saldırıları düzenledi.

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Han Şeyhun medya sözcüsü Enes Diyab, AA'ya yaptığı açıklamada, "Esed rejimi gün içinde İdlib’in Han Şeyhun ilçesi ve Tüh köyü yakınlarında 40 civarında varil bombası saldırısı düzenledi. 5 sivil yaşamını yitirdi. En az 25 sivil yaralandı." dedi.

Saldırılarda yaralanan siviller çevredeki hastanelere kaldırıldı.

de enkaz altında arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Esed, 26 Temmuz'da TASS haber ajansına verdiği röportajda, hedeflerinin İdlib olduğunu açıklamıştı. Esed, İdlib'de yaşayan 4 milyon civarındaki sivili terörist olarak gördüklerini ifade ederek tehdit etmişti.

Suriye'nin kuzeybatısında, ve karşıtı silahlı grupların kontrolündeki İdlib ve çevresindeki bölgeler, 4-5 Mayıs 2017'deki toplantısında "gerginliği azaltma bölgesi" ilan edilmişti ancak ve , bölgeye hava saldırıları düzenlemeye devam ediyor.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Dayakçı Polise Soruşturma Açıldı

​​​​​​​Mustafa Kemal büstü önünde hakaret içerikli bir video çekerek sosyal medya üzerinden paylaşan 16 ve …

Rusya Türkiye’nin İdlib çalışmalarından memnun

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, mutabakatın işlediğini ve Türkiye'nin İdlib çalışmalarından memnun olduklarını açıkladı. Suriye'nin İdlib …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.