Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Esed Rejimi İdlib ve Hama’ya Saldırmayı Sürdürüyor!

Beşşar rejimine bağlı güçler tarafından ’deki İdlib ve illerinin kırsalında düzenlenen hava ve kara saldırılarında 8 sivilin hayatını kaybettiği, 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

Hama Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Ahmet , AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin uzun zamandır Beşşar Esed rejiminin saldırılarına maruz kaldığını söyledi.

Nevruz, “Hama’nın Mansura köyünde sivillere ait araçlara ısı güdümlü füze ile yapılan saldırıda 7 sivil hayatını kaybetti. İdlib’in Cisr eş-Suğur ilçesindeki hava saldırısında da bir sivil yaşamını yitirdi, 2 sivil yaralandı.” dedi.

Suriye’nin kuzeyinde yer alan sınırındaki İdlib ili ve Hama’nın kuzeyi, 4-5 Mayıs 2017’deki toplantısında “gerginliği azaltma bölgesi” ilan edilmişti.

Direnişçilerin kontrolündeki bölge, hâlen ve zaman zaman ’nın saldırılarına maruz kalıyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

BM: Konsolosluk Çalışanlarının Dokunulmazlığı Kaldırılsın

Birleşmiş Milletler, Kaşıkçı olayının aydınlatılması için Suudi Arabistan Başkonsolosu ve konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. …

İstanbul’da Taksi Şoförlerinin Uyması Gereken Kurallar Açıklandı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, taksi şoförlerinin nasıl davranmaları gerektiği ve aksi tavır sergileyenlere uygulanacak cezaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.