Salı, 14 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Erdoğan’dan ABD’ye rest: Hadi güle güle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Buna açık ifadeyle 'ekonomik ' derler

Milletimizin iradesini sandıkta yönlendiremeyenler her dönemde farklı araçlarla üzerimize geldiler. Provokasyonla, darbeyle yapamadıklarını şimdi parayla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Buna açık ifadeyle ‘ekonomik savaş’ derler. Ülkemizde döviz kurunun 15 Temmuz öncesi bulunduğu 2,8 seviyesinden bugün 6 lirayı geçmesinin ne ekonomik ne de mantıklı bir izahı vardır.

"Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz"

Amaç 'ye çekmektir. Türkiye’yi finanstan başlayıp siyasete kadar varan tüm alanlarda teslim almaktır. Türkiye’ye ve Türk milletine diz çöktürmektir. İşte buradan Trabzon'dan ilan ediyorum, oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz.

"Başka yollarla işimizi yürütmenin çarelerini arayacağız"

Şunu bilmelerini istiyorum teslim olmayacağız, üretmeye devam edeceğiz, ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz, istihgdamımızı genişletmeye devam edeceğiz, fabrikalarımızın çarklarını işletmeye devam edeceğiz, rekor büyüme oranlarıyla hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Siz dolarla üzerimize gelirseniz, biz de başka yollarla işlerimizi yürütmenin çarelerini arayacağız.

" örgütleri ile ilişkisi olan bir için Türkiye'yi feda etmeye kalkıyorsun"

81 milyonluk bir ülkeyle stratejik ortaklığını, müttefikliğini, terör örgütleriyle ilişkileri uğruna feda edene 'Hadi güle güle' deriz.

"Cevabımızı yeni ittifaklara yönelerek veririz"

Meselenin döviz kuru olduğunu, yargılanan papaz olduğunu, demir ve alüminyum vergisi olduğunu sanacak kadar basit düşünenler varsa, bir an önce silkinip kendilerine gelsinler.

Tüm dünyaya ticaret savaşı açan ve buna ülkemizi de dahil edene cevabımızı yeni pazarlara, yeni iş birliklerine, yeni ittifaklara yönelerek veririz.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Netanyahu ile Sisi’den Gazze planı

İsrail Başbakanı Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi arasında başkent Kahire'deki gizli görüşmenin 22 Mayıs'ta …

Eş-Şebab istihbarat yetkilisine suikast düzenledi

Eş-Şebab Somali'nin başkenti Mogadişu'nun kuzey bölgesinde federal hükümet istihbarat yetkilisini hedef alan saldırı düzenledi. Kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.