Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Erdoğan: NATO’daki stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz

ile yaşanan krizde Cumhurbaşkanı 'dan ABD'ye tepki geldi. , yönetimine "Siz 'daki bir stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz" dedi.

İzmir'de tutuklu yargılanan ABD'li Andrew Brunson'ın bırakılmaması nedeniyle ABD'nin attığı adımlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir kez daha tepki geldi. Ünye'de düzenlediği mitingde Erdoğan, "Yazık yazık. Siz NATO'daki bir stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz" diye konuştu.

, konuşmasında TL'nin rekor değer kaybı karşısında halktan dövizlerini bozdurmasını da istedi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Diyorum ki 'Gelin yastığınızın altında dolarlar varsa bu dolarları çıkarın, avrolar varsa çıkarın, altınlar varsa çıkarın.' Olanlara söylüyorum, hemen bunları bankalara vererek, Türk lirasına çevirelim ve bunlarla en önemli istiklal ve istikbal savaşını bu alanda verelim. Çünkü bunlar o dilden anlıyor, bizi tehdit ediyorlar."

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Pompeo: Suudilere biraz daha zaman tanıyalım

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı açıklamada 'Suudilere soruşturmanın tamamlanması için birkaç gün daha verilmesi …

Ukrayna’da kilise Fener Rum Patrikhanesine devredilecek

Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin Rus Ortodoks Kilisesi'nden resmi olarak ayrılmasının ardından Ukrayna yönetimi, Kiev'deki Aziz Andreas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.