Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Endonezya’da 5 bin kişi kayıp

'da meydana gelen depremin ardından 5 bin kişinin hala kayıp olduğu ve buna rağmen arama kurtarma çalışmalarının sonlandırılacağı bildirildi.

ve tsunaminin vurduğu Endonezya'da hala 5 bin kişiye ulaşılamamış olmasına rağmen arama kurtarma çalışmaları sona eriyor.

Pasifik Ateş Çemberi'ndeki Endonezya'da 28 Eylül'de meydana gelen 7,7 ve 7,5 büyüklüğündeki depremler ve ardından oluşan tsunamide 2 bin 45 kişi hayatını kaybetti, 5 bin kişi ise hala kayıp.

Depremin üzerinden yaklaşık 2 hafta geçmesinin ardından hükümet arama kurtarma çalışmalarını sonlandırma kararı aldı. Yetkililer altında kalanlara ulaşılsa dahi artık kişinin kimliğinin teşhis edilmesinin mümkün olmayacağını ve çürüyen cansız bedenlerin bulaşıcı hastalıklara sebep olabileceğini söylüyor. Ancak yakınlarını aramaya devam eden depremzedeler hala bir umut olduğunu düşünüyor ve çalışmaların durdurulmamasını talep ediyor. Çoğu kişi yakınlarını en azından uygun bir şekilde gömmek ve onlara karşı son görevlerini yerine getirmek istiyor.

Birçok aktif fay hattının geçtiği ülkenin Doğu Java eyaletinde 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Felakette en az 3 kişi yaşamını yitirdi.

Deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da 26 Aralık 2004'te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi hayatını kaybetmişti.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Sözcüsü Herve Verhoosel, Yemen'in dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı …

İran’dan Afganistan seçimlerine yönelik açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi 'İran'ın Afganistan halkının menfaatlerini garantileyen çalışmalara destek verdiğini' belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.