Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

El Kaide’nin Hücre Evine Baskında Patlayıcı Ve Mühimmat Ele Geçirildi

güvenlik güçleri, Arap Yarımadasındaki üyesi olduğu iddia edilen bir gruba düzenledi. Operasyonda çok sayıda patlayıcı aygıt ve mühimmat ele geçirildi.

Hadramevt Valisi ve İkinci Bölge Komutanı Farac El Buhsani’nin de katıldığı operasyonla cihat yanlısı milislerin düzenlemeyi planladığı büyük bir saldırının engellendiği ifade edildi.

Farac El Buhsani tarafından yapılan açıklamada El Kaide üyelerinin Mukalla’da büyük bir gerçekleştirmeye hazırlandığı belirtildi.

Kıyı kenti Mukalla, El Kaide kontrolündeyken öncülüğündeki Güçlerinin desteğiyle Yemen Hükumet Güçleri kentte kontrol sağladı.

Farac El Buhsani, patlayıcıların ele geçirildiği operasyonda emniyet güçlerinin yanı sıra asker ve istihbarat yetkililerinin de görev aldığını bildirdi.

Vali Buhsani, operasyon düzenlenen cihat yanlılarının uzun süredir takip edildiğini fakat baskın için hazırlıklarını tamamlamasının beklendiğini kaydetti.

Farklı türlerde patlayıcıların saklandığı ve El Kaide üyelerinin toplanma yeri olduğu değerlendirilen yere imha ekipleriyle birlikte baskın yapıldı.

Arap Yarımadasındaki El Kaide, ülkedeki yabancı unsurlara ve Şii milislere yönelik saldırılar düzenliyor. Kasım Er Rimi liderliğindeki örgüt, El Kaide’nin Yemen merkezli kolunu temsil ediyor.

Hz. Muhammed’e hakaret karikatürleri çizen Fransız dergiye yönelik saldırı da dahil birçok uluslararası eylem Arap Yarımadasındaki El Kaide grubu tarafından planlandı.

Birleşik Devletleri ’ye göre El Kaide’nin en tehlikeli kolu, Yemen merkezli Arap Yarımadasındaki El Kaide örgütü.

Baskında ele geçirilenler arasında 28 patlayıcı aygıt, 2 büyük bomba, 2 termo ısı ölçer cihaz, 2 çanta c4 geniş miktarda mühimmat bulunuyor.

Hadramevt Valisi ve İkinci Bölge Ordu Komutanı Farac El Buhsani, ele geçirilen malzeme ile büyük bir alanın yok edilebileceğini söyledi.

Saldırının muhtemel hedefinin büyük bir askeri karargah olabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail Füze Saldırısında 2 Filistinli Hayatını Kaybetti

Gazze’li doktorlar Salı günü, İsrail ordusunun sınır tellerinden geçeceği şüphesi ile bir gruba gerçekleştirdiği füze …

‘Esed Rejiminin Tehcir Politikası Durdurulsun’

Suudi Arabistan, Esed rejiminin Suriye’de halka uyguladığı tehcir politikasının durdurulması için uluslararası camiaya çağrıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.