Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

El Kaide’nin eski lideri Usame bin Ladin’i öldüren askerden itiraf

'nin lideri bin 'i öldüren donanmasından emekli deniz subayı Robert O'Neill, bunun hayatında yaptığı en kötü şey olduğunu söyledi

2011 yılı Mayıs ayında 'da düzenlenen operasyonda El Kaide liderini öldüren ABD'nin seçkin askeri timinden olan O'Neill, ideolojilerle savaşmanın yolunun, bir şiddet döngüsünden ziyade eğitim yoluyla olması gerektiğine inandığını söyledi.

New York ve Washington'da düzenlenen saldırılarının 17. yıl dönümünde ITV kanalında yayınlanan 'Günaydın İngiltere' adlı programa katılarak açıklamalarda bulunan 42 yaşındaki emekli subay, sırasında 'in iki yaşındaki oğlunu, babasının cesedinin yanında gördükten sonra bunun farkına vardığını söyledi.

ta1-001.jpg

Robert O'Neill

O’Neill, "Ben de bir babayım ve bu zavallı çocuğun bununla hiçbir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Bunun bitmediğini fark ettim ve kimsenin böyle şeyler yaşamamasını umuyorum. Bu savaşı mermi ve bombalarla değil, eğitimle kazanabiliriz. Ortada güvenliğimizi zayıflatan bir ideoloji var" açıklamasında bulundu.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İzmir’de Bylock operasyonu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 12 şüphelinin örgütün …

BM’den sivilleri koruyamayan barış gücü askerleri için yeni önlemler!

BM Güvenlik Konseyi (BMGK), sivilleri korumakta başarısız olan barış gücü askerlerine karşı daha katı önlemleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.