Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Ekonomik olarak batan IRAK, Rusya’dan silah almaya devam ediyor


'ta halk sokaklarda gösterileri düzenlerken, Irak hükümeti alımına devam ediyor.

İran ve Irak'ta hükümet ekonomik olarak dibi görürken bölgede silahlanmaya devam ediyor.
İran'ın ekonomik olarak batışı halkı sokaklara dökerken 'de savaştırdığı yüzbinlerce milisi beslemeye ve ortadoğuyu kan gölüne döndürmeye devam ediyor.
İran güdümünde diğer bir ülke Irak'ta ise İBADİ'nin elektrik bakanını görevden uzaklaştırması halkı sakinleştirmeye yetmedi. Halk sokaklarda protesto gösterilerine devam ederken ise Irak'ın sipariş ettiği 300 BMP-3'ün üretiminin devam ettiğini bildirdi.
Toplamda 500 adet sipariş edilen BMP-3 tipi zırhlı araçların 200'ü geçtiğimiz aylarda Irak hükümetine teslim edilmişti. 300 Adet BMP-3'ün üretimini gösteren resimleri Rusya paylaşarak siparişlerin hazırlandığını açıkladı.
Rusya bölgede rejiminin ayakta kalmasını sağlamak amacıyla yeni çıkardığı silahları denerken bir yandanda Suriye ve Irak hükümetlerine milyonlarca dolar değerinde eskimiş silah sistemlerini satmaktanda geri durmuyor.
RUSYA'DAN ERMENİSTAN'A 200 MİLYON DOLARLIK SİLAH SATIŞI
Rusya’nın ’a menşeili silahların satışı için 200 milyon dolarlık devlet ihracat kredisi sağlama anlaşması Haziran 2015’te imzalanmıştı. 24 Ekim 2017’de imzalanan 100 milyon dolarlık yeni anlaşmasının da askeri ürün sevkiyatlarının finanse edilmesi için kullanılacağı açıklandı.
(Rusya'nın Irak'a hazırladığı BMP-3'lerin üretimi fotogaleride'dir.) Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.