Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

“Dünya Adaleti İçin Erdoğan’ı Destekliyorum”

​​​​​​​’da başbakanlık görevini Mahathir Muhammed’den devralması beklenen Enver İbrahim, İslam dünyasında en etkili liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip olduğunu söyledi.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in ilerleyen dönemlerde görevini devretmesi beklenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak İstanbul’a gelen Halkın Adaleti Partisi lideri Enver İbrahim gündemi değerlendirdi. Teröre, yolsuzluğa ve adaletsizliğe karşı olduğu için 10 yıldan fazla hapiste yattığını belirten İbrahim, başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra tekrar Malezya’yı büyütmek için çalışmalara başlayacağını söyledi.

HAPSE GİRMEK BİZİ OLGUNLAŞTIRIR

Hapishane hayatının cehennemden farksız olduğunu anlatan İbrahim, şunları kaydetti: “Fakat içeride olduğum günlerde her zaman Allah’ın yardımını gördüm. Çünkü çok zor günlerdi. İnsan hapisteyken kilo veriyor, hasta oluyor, yaralanabiliyor yani hapishanede pek çok sorunla karşılaşılıyor. Dünyada birçok siyasi hapis ve sürgün hayatı yaşamıştır. da hapiste kaldı. Hapse girmek bizi daha sabırlı, daha bilgili yapar ve olgunlaştırır. İnşallah daha iyi bir yapar.”

YENİ BİR TÜRKİYE İNŞA ETTİ

Enver İbrahim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi hapisteyken eşi ve kızını moral vermek ve destek olmak için ’de ağırladığını ve eşi vasıtasıyla kendisini de ’ye davet ettiğini anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam dünyasının en etkili lideri olduğunu vurgulayan İbrahim şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilhassa davası ile Orta Doğu’da özgürlük ve barış sağlanması için çok mücadele ediyor. O yüzden Müslüman halklar kendisini hem çok iyi tanıyor hem de çok seviyor. İktidarı süresince adeta yeni bir Türkiye inşa etti. Asyalı bir siyasetçi olarak, 24 Haziran seçimlerinde Orta Doğu’da, ’de ve hatta dünyada adalet için mücadele eden Erdoğan’ı destekliyorum. Çünkü Erdoğan, adalet için mücadele eden bir lider.”

Kaynak: Yeni Şafak

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.