Cuma, 22 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

‘Donald Trump’ın Seçilişi, İşçi Sınıfı İçin Siyasi Bir Karanlık Çağın Açılışıydı’

Dünyanın dört bir yanındaki işçi sınıfı için, Donald seçimi siyasi bir karanlık çağın açılışıydı; bu, merkez solcu yöneticilerin görüşü olarak belirtildi.

Bir canavar doğmuştu. Hayal kırıklığı ve cehalet, özellikle de fakir unsurların fısıldayan bir nüfusun emriyle, kabaca ateşsiz bir çağa neden oldu.

Özellikle, “beyaz işçi sınıfı” kavramı, kurallara aykırı oldu. Akşam yemeği partilerindeki liberaller, bu varlığı hem kederli hem de küçümseyen terimlerle açıkladılar.

Trump’ın yükselişi, demagojik amaçlar adına manipüle edildiğini görmek için eğitim ve iş yapar olmaktan yoksun “beyaz işçi sınıfı” tarafından kolaylaştırıldı.

“Beyaz işçi sınıfı” kavramının şüpheli sosyolojik özelliklerine, yani toplumsal bir temeli olan ve genel olarak işçi sınıfları ile çelişkili olan çıkar gruplarına sahip ülke genelinde bir grup işçiye bakmadan – bir kişi, böyle bir kurgu mürettebatının ve satıcılarının kendiliğinden sınıf kavramı ile uğraşmaya zorlandıklarına dikkat ediliyor.

Gerçekten, 2016 yılında başkanlık seçimleriyle ilgili yapılan anketlerin çoğunda sınıf, özellikle de işçi sınıfı tamamen kozmetik olarak tanımlandı. Metodolojik kriterler, insanların yaşamlarını nasıl sağladığına ilişkin bilgiye değil, daha çok kolej derecesine sahip olup olmama gibi daha yüzeysel hususlar etrafında dönüyordu.

Ancak, Amerikan Ulusal Seçim Çalışması tarafından yapılan 2016 seçimlerinde alınan önlemlerin en büyük anketi “genel seçimlerde Trump için oy kullandıklarını söyleyen insanlar arasında” yüzde 35’inin gelirlerinin hane halkı için yılda 50.000 doların altında olduğunu ortaya koydu.

Mart 2016’daki bir NBC anketinden çıkan benzer bir istatistik, “Trump taraftarlarının yalnızca üçte birinin hane halkı geliri yaklaşık 50.000 dolar ya da ulusal ortalamanın altında, diğer üçte birinin geliri 50.000 – 100.000, kalan üçte birinin ise 100.000 $ ya da daha fazla olduğunu gösterdi.

Analizi sadece Hispanik olmayan beyazlarla sınırladığımızda bile bu doğruydu. ” Eğer işçi sınıfı işlerinin ekonomik spektrumun alt ucuna düştüğünü varsayarsak, 2016 seçimlerinde Trump taraftarlarının büyük çoğunluğunun işçi sınıfından olmadığını söylemek gerekiyor.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump’tan 200 Milyar Dolarlık Misilleme

ABD Başkanı Trump, Çin’e önceki tarifelerine misilleme yaptığı gerekçesiyle 200 milyar dolarlık daha gümrük vergisi …

Beyin Dalgaları Kullanılarak Şifre Unutmak Tarih Oluyor

Kişisel bilgilerin çalınması ve şifre unutma derdi son buluyor. ABD’deki Buffalo Üniversitesi profesörlerinin yaptığı yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir