Pazartesi, 24 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Direnişçilerden Lazkiye’de Esed Güçlerine Operasyon

’de direnişçiler tarafından bölgesinin kırsalında güçlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Mepa News sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre Suriye’deki Lazkiye bölgesinin kırsalında yer alan Türkmen Dağı’nda gerçekleştirilen operasyonda gruplardan Tahriru’ş-Şam ve İslam Dağı Taburu, Beşşar Esed rejimine bağlı güçlerin konuşlu olduğu bölgelere girdi.

Tahriru’ş-Şam’a bağlı İBA Haber Ajansı tarafından yapılan açıklamada, Türkmen Dağı bölgesinde rejimin kontrol hattının 12 kilometre içerisine giren direnişçilerin, düzenledikleri baskında Esed güçlerinden en az 17 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Ajans tarafından bölgede düzenlenen saldırıya ilişkin görüntüler paylaşılırken, İslam Dağı Taburu grubu tarafından da anlarına ait kısa bir video servis edildi.

lazkiye_operasyonu_direnisciler_2.jpg

lazkiye_operasyonu_direnisciler_3.jpg

Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağı bölgesinde konuşlu bulunan unsurlarına yönelik direnişçilerin saldırıları son günlerde artmış durumda.

Genelde ağır silahlarla rejim mevzilerine yapılan atışların yanında direnişçiler, rejime bağlı güçlerin nöbet yerleri ve konuşlandıkları diğer geçici merkez noktalarına sızmalar gerçekleştirmekte.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD Kuzey Kore’ye yaptırımlara devam edecek

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo yaptığı açıklamada nükleer silahsızlanma tamamlanana kadar Kuzey Kore'ye yaptırım uygulamaya devam …

Erdoğan’dan ABD’de kritik ‘Kudüs’ açıklaması

Başkan Erdoğan, New York’ta Türk ve Müslüman toplumuna hitap etti. Başkan Erdoğan, New York’ta Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.