Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Direnişçilerden Lazkiye’de Esed Güçlerine Operasyon

’de direnişçiler tarafından bölgesinin kırsalında güçlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Mepa News sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre Suriye’deki Lazkiye bölgesinin kırsalında yer alan Türkmen Dağı’nda gerçekleştirilen operasyonda gruplardan Tahriru’ş-Şam ve İslam Dağı Taburu, Beşşar Esed rejimine bağlı güçlerin konuşlu olduğu bölgelere girdi.

Tahriru’ş-Şam’a bağlı İBA Haber Ajansı tarafından yapılan açıklamada, Türkmen Dağı bölgesinde rejimin kontrol hattının 12 kilometre içerisine giren direnişçilerin, düzenledikleri baskında Esed güçlerinden en az 17 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Ajans tarafından bölgede düzenlenen saldırıya ilişkin görüntüler paylaşılırken, İslam Dağı Taburu grubu tarafından da anlarına ait kısa bir video servis edildi.

lazkiye_operasyonu_direnisciler_2.jpg

lazkiye_operasyonu_direnisciler_3.jpg

Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağı bölgesinde konuşlu bulunan unsurlarına yönelik direnişçilerin saldırıları son günlerde artmış durumda.

Genelde ağır silahlarla rejim mevzilerine yapılan atışların yanında direnişçiler, rejime bağlı güçlerin nöbet yerleri ve konuşlandıkları diğer geçici merkez noktalarına sızmalar gerçekleştirmekte.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir