Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Çin’den kayıp Interpol başkanına dair açıklama

Geçtiğimiz günlerde Çin'e giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan Interpol başkanı Meng Hongwei'in akıbeti belli oldu.

Kendisinden bir haftadan uzun süredir haber alınamayan Uluslararası Polis Teşkilatı'nın (Interpol) Çinli başkanı Meng Hongwei'nin Çin'de gözaltında olduğu ortaya çıktı. Interpol, Meng'in istifa ettiğini duyurdu. Eylül sonundan bu yana kendisinden haber alınamayan Meng Hongwei'in eşi Meng Grace, olayın uluslararası toplumu ilgilendirdiğini belirterek eşinden en son "Aramamı bekle" ve bıçak emojisi içeren iki ileti aldığını duyurdu.

Çin Halk Cumhuriyeti hükumeti, bir haftadan beri kayıp olan Uluslararası Polis Teşkilatı (INTERPOL) Başkanı Meng Hongwei ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Çin Merkez Disiplin Soruşturması Komisyonu, (CPC) INTERPOL Başkanı ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Güvenlik Bakanı Yardımcısı olan Hongwei'nin soruşturma kapsamında gözaltında olduğunu açıkladı.

CPC yetkilileri, Hongwei'nin yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma altında olduğunu ifade ederken başka bir bilgi paylaşmadı.

Çin'de gözaltında bulunan Meng Hongwei, Interpol Başkanlığından da istifa etti. Hongwei, 2016'da Interpol Başkanı olduğunda bu göreve seçilen ilk Çinli olmuştu.

Güney Koreli Kim Yong Yang, Interpol'e vekaleten başkanlık edecek.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi: Ülkeler Riyad’taki konferanstan çekiliyor

Çok sayıda hükümet ve iş dünyası temsilcinin, Cemal Kaşıkçı olayından dolayı önümüzdeki hafta Riyad'da düzenlenecek …

“Faşo Ağa!” ve AmedSpor

AHMET MARUF DEMİRE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Develer tellal pireler berber iken, ben anamın beşiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.